Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Rozpoczyna się budowa nowego komisariatu

16.06.2014 14:50 | 1 komentarz | 7 244 odsłon | red
W tym, a najpóźniej w przyszłym miesiącu na działce przy ul. Krakowskiej robotnicy mają zacząć prace związane z budową nowej siedziby trzebińskiej policji. Koszt - blisko dziesięć milionów złotych.
1
TRZEBINIA. Rozpoczyna się budowa nowego komisariatu
Tak ma wyglądać nowy komisariat w Trzebini. Wizualizacja: Meritum spółka z o.o. w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym, a najpóźniej w przyszłym miesiącu na działce przy ul. Krakowskiej robotnicy mają zacząć prace związane z budową nowej siedziby trzebińskiej policji. Koszt - blisko dziesięć milionów złotych.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji podpisał umowę z wykonawcą prac. To konsorcjum, na którego czele stoi spółka Berger Bau z Wrocławia.

Nowy komisariat ma mieć cztery kondygnacje. Na parterze znajdzie się miejsce na garaże, myjnie samochodową i warsztat. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok zewnętrznych schodów do budynku powstanie specjalna platforma. Wjazd główny na teren nowego obiektu zostanie wykonany od strony ul. Żmirka. Będą z niego korzystać zarówno mieszkańcy jak i pracownicy komisariatu.

– W tym tygodniu wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Nowy komisariat ma być gotowy do 30 października przyszłego roku – informuje Krzysztof Łach z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Przypomnijmy, że inwestycja powstanie na działce, która jeszcze niedawno należała do gminy. Radni podjęli decyzję o przekazaniu jej KWP w drodze darowizny. Trzebinia dołoży też do samej budowy – w sumie dwa miliony złotych.
(EJB)