Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Kierowcy nie wpuszczają wielu pasażerów. Interweniowała policja

22.04.2020 18:00 | 28 komentarzy | 6 830 odsłon | Ewa Solak

W środę rano mieszkańcy Luszowic i Trzebini mieli problem z wejściem do autobusów. Niektórzy musieli wysiąść, bo było ich zbyt wielu. Inni czekają po kilka godzin, żeby dostać się do środka i dojechać do celu.

28
Kierowcy nie wpuszczają wielu pasażerów. Interweniowała policja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Coraz więcej problemów pojawia się w związku z komunikacją publiczną.

- Każdy chce jechać, ale my mamy ograniczoną liczbę miejsc w autobusie i nie możemy wziąć więcej osób. Przepraszamy za to zamieszanie, ale nie zdecydujemy się na wzięcie odpowiedzialności za większe ryzyko zakażenia - mówi jeden z kierowców.

Pasażerowie denerwują się na przystankach. Wiele osób w środę miało problem z dojazdem do pracy.
- Mam bilet miesięczny i od lat jeżdżę autobusem 310. Kierowca nawet się dziś nie zatrzymał. Chodziłam po sąsiadach prosić, żeby ktoś mnie podwiózł. Mamy przestać pracować, bo ZKKM nie chce nas nagle wozić? - pyta mieszkanka Luszowic.

Problemy były również w Trzebionce na linii nr 9. Interweniowała policja.

Przewodniczący ZKKM Marek Dyszy rozkłada ręce. Nie ma pieniędzy na uruchomienie dodatkowych kursów na obleganych trasach, nie ma też wystarczającej liczby autobusów, żeby wszystkie potrzebne zdublować.

- Według informacji przekazanych przez kierowców, większość pasażerów porannych były to osoby starsze z siatkami na zakupy. Dlatego rozumiem rozgoryczenie osób, które muszą dojechać do pracy. Nie ma jednak przepisów o możliwości weryfikacji osób wsiadających do autobusu i celu ich podróży - mówi Marek Dyszy.

Jak podkreśla Iwona Szelichiewicz, rzecznik chrzanowskiej policji, kierowca autobusu, wiozący większą liczbę pasażerów, niż dopuszczają przepisy, może zostać ukazany mandatem.