Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Koronawirus uderza w kluby sportowe

17.04.2020 18:30 | 0 komentarzy | 3 277 odsłony | Michał Koryczan

Działacze obawiają się mniejszego finansowego wsparcia ze strony samorządów i prywatnych sponsorów. Podkreślają, że bez tego sport upadnie. Także na ziemi chrzanowskiej.

0
Koronawirus uderza w kluby sportowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy, trenerzy i kibice z utęsknieniem czekają, aby ponownie móc uczestniczyć w sportowych rozgrywkach.

Część ligowych zmagań w tym sezonie została już przedwcześnie zakończona, jak choćby pierwsza liga piłki ręcznej, gdzie gra MTS Chrzanów. Nadzieje na powrót na boiska mają jeszcze futboliści. W ich przypadku decyzja ma zostać podjęta do 11 maja.

Tymczasem działacze sportowi martwią się, jak epidemia koronawirusa mocno wpłynie na zarządzane przez nich organizacje. Obawiają się nie tylko zmniejszenia wsparcia finansowego ze strony samorządów, ale również prywatnych sponsorów.

- Gdyby trzeba było oddać pieniądze miastu, to nie wystartujemy w żadnych rozgrywkach. Duża rola związków sportowych, żeby wywierały naciski, aby nie pozbawiać klubów sportowych dotacji. Dla nas byłby to koniec. W ogóle przez koronawirusa bardzo dużo klubów może przestać istnieć. Jest ogromny problem ze sponsorami. Dzisiaj nikt nie da pieniędzy na klub sportowy, bo każdy pilnuje swojego interesu. Nawet jak ktoś ma fundusze, to woli je zatrzymać na jeszcze trudniejsze czasy. Bez wsparcia samorządu i prywatnych sponsorów, sport na ziemi chrzanowskiej upadnie - mówi Marcin Dęsoł, prezes MTS Chrzanów.

Więcej opinii sportowych działaczy przeczytacie w najnowszym numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.