Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Młodzi artyści nagrali muzyczne przesłanie dla mieszkańców powiatu. Posłuchajcie, jak zaśpiewali piosenkę Wodeckiego

13.04.2020 07:35 | 1 komentarz | 6 705 odsłon | Agnieszka Filipowicz

„Nauczmy się żyć obok siebie". Tę piosenkę Zbigniewa Wodeckiego nagrali z własnych domów młodzi artyści z pracowni muzycznych Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury.

1
Młodzi artyści nagrali muzyczne przesłanie dla mieszkańców powiatu. Posłuchajcie, jak zaśpiewali piosenkę Wodeckiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła prowadzenie normalnych zajęć w domach kultury. Ale od czego jest internet? Zajęcia można przecież prowadzić online. Jak się okazuje, można nawet razem nagrać piosenkę, pozostając w domach.

Na taki pomysł wpadła Małgorzata Liszka z PMDK. Wspólnie z Rafałem Kossakowskim zainspirowali grono młodych solistów i muzyków uczestniczących w ich zajęciach do wspólnego nagrania piosenki bez wychodzenia z domu.

Wybór utworu nie był przypadkowy.
- Słowa tej piosenki brzmią bardzo aktualnie w tym trudnym czasie. Razem z dziećmi uznaliśmy, że będzie to nasze muzyczne przesłanie dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego - mówi Małgorzata Liszka.

Nie było łatwo, ale się udało.
- Graliśmy i śpiewaliśmy każdy w swoim domu. Potem przesłaliśmy nasze nagrania Rafałowi Kossakowskiemu z PMDK, który zmontował dźwięk i teledysk - mówi Małgorzata Liszka.

Utwór wykonali uczestnicy Pracowni Muzycznej i Studia Piosenki RAGTIME przy Powiatowym Młodzieżowym Dom Kultury w Trzebini:
Kinga Krawczyk - wokal, Marysia Świstak - skrzypce i wokal, Milenka Burczy - wokal, Basia Niemiec - wokal, Dominik Suwaj - wokal, Konstancja Armatys - wiolonczela, Liliana Armatys - piano, Małgorzata Liszka - wokal, Aleksandra Majcherczyk - gitara, Patrycja Gałdyn - keyboard, Zuzanna Cygan - gitara, Karol Cackowski - gitara ukulele, Rafał Kossakowski - gitara.
Posłuchajcie piosenki „Nauczmy się żyć obok siebie" TUTAJ