Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dary za ponad 10 tysięcy złotych są już w szpitalu. Nadal możecie pomagać

04.04.2020 08:00 | 0 komentarzy | 2 612 odsłony | Ewa Solak

Środki dezynfekcyjne, higieniczne, pielęgnacyjne i wiele innych rzeczy trafiło do chrzanowskiego szpitala dzięki inicjatywie Widzialna ręka - Chrzanów przy współpracy Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego.

0
Dary za ponad 10 tysięcy złotych są już w szpitalu. Nadal możecie pomagać
Przedstawiciele Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz akcji Widzialna ręka - Chrzanówprzekazali dary dla szpitala. FOT. z archiwum fundacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja prowadzona jest dwutorowo.

W oddolną inicjatywę Widzialna ręka - Chrzanów zaangażowali się Marcin Odrzywołek, Katarzyna Żak i Agnieszka Dyda. Zorganizowali zbiórkę pieniężną na stronie zrzutka.pl, gdzie obecnie jest zgromadzonych już ponad 12 tys. zł.

- Równocześnie razem z Widzialną ręką w OSP w Chrzanowie i OSP Moczydło zorganizowaliśmy zbiórkę darów. Nie trzeba ich tam przynosić. Ze względów bezpieczeństwa i ryzykiem koronawirusa, wystarczy zadzwonić i zostawić np. przy bramce koło domu. Strażacy po nie przyjadą - tłumaczy Grzegorz Michalczyk naczelnik OSP Chrzanów oraz prezes Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Dary o wartości ok. 10 tys. zł już trafiły do szpitala. To nie tylko środki dezynfekcyjne, ale także higieniczne. Mają służyć zarówno pracownikom, jak i pacjentom.

Osoby zainteresowane wsparciem mogą zasięgnąć informacji na FB - Widzialna ręka - Chrzanów lub w OSP Chrzanów pod nr tel. 604 292 865.

Zbiórka prowadzona jest TUTAJ.