Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Fake newsy w sieci. Sanepid dementuje: na razie nie ma nowych zakażeń w powiecie

03.04.2020 11:14 | 3 komentarze | 10 996 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Wczoraj wieczorem w sieci pojawiła się informacja o nowych zakażonych osobach w powiecie chrzanowskim. Sanepid i zarząd powiatu chrzanowskiego dementują te informacje: to fake newsy.

3
Fake newsy w sieci. Sanepid dementuje: na razie nie ma nowych zakażeń w powiecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeden z trzebińskich portali podał wczoraj wieczorem na Fb, że w powiecie chrzanowskim są już 4 osoby zakażone koronawirusem. Wymienił przy tym nie tylko gminę, ale i nazwy wsi oraz osiedli.

- Dementuję te informacje. Jak dotąd nie ma nowych stwierdzonych przypadków zakażeń - poinformował nas dziś Wojciech Heitzman, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chrzanowie.
Szef chrzanowskiego sanepidu dodał natomiast, że przybywa osób objętych kwarantanną. Jest ich już w powiecie ponad 300.

Kilku samorządowców, z którymi rozmawialiśmy na ten temat, nie kryło oburzenia, że opinia publiczna wprowadzana jest lekkomyślnie w błąd, zwłaszcza w tej szczególnej sytuacji, gdy liczba zakażonych wirusem w Polsce rośnie. Nietrudno więc wywołać panikę.

- Rozpowszechnianie fake newsów nikomu nie służy w obecnej sytuacji, sieje niepotrzebną panikę, zamęt i naraża niewinnych ludzi na szykany. Tylko spokój nas może uratować i zastosowanie się do odgórnych zaleceń - komentuje "rewelacje" podane przez trzebiński portal członek zarządu powiatu chrzanowskiego Przemysław Rejdych.