Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Związek komunikacyjny dezynfekuje wiaty i przystanki

26.03.2020 20:33 | 6 komentarzy | 2 264 odsłony | Agnieszka Filipowicz

W Chrzanowie, Libiążu i Trzebini trwa gruntowna dezynfekcja wiat i przystanków. Związek komunikacyjny zapowiada częstsze przeprowadzanie takich akcji ze względu na pandemię koronawirusa.

6
Związek komunikacyjny dezynfekuje wiaty i przystanki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dowiedzieliśmy się od przewodniczącego zarządu Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie Marka Dyszego, na dezynfekcje zostaną przeznaczone dodatkowe pieniądze zaoszczędzone na zmniejszeniu liczby kursów autobusów oraz z nadwyżki z lat ubiegłych.

Obecnie dezynfekcję wykonuje na zlecenie ZKKM firma, która już wcześniej zawarła z nim umowę na sprzątanie przystanków. Tym razem nie jest to jednak standardowe sprzątanie, lecz dezynfekcja.

- Firma miała początkowo problem ze zdobyciem odpowiednich środków dezynfekujących, na które jest obecnie duże zapotrzebowanie na rynku, ale ostatecznie udało się nam go sprowadzić - mówi Marek Dyszy.

Jak informuje przewodniczący, takie gruntowne dezynfekcje będą przeprowadzane przynajmniej raz w miesiącu. Przystanki, z których korzysta najwięcej pasażerów, mają być czyszczone gruntownie raz w tygodniu.