Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

W Energylandii powstaje nowy rollercoaster. Nadciąga królestwo oceanu (WIDEO)

27.02.2020 20:05 | 0 komentarzy | 4 275 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Będzie składał się z 90500 części, a waga całej konstrukcji sięgnie aż 815 ton. Na kolejnych 6 hektarach w Energylandii właśnie powstaje szósta strefa - park wodny z nowym rollercoasterem Abyssusem. Przy jego budowie zaangażowanych jest około 200 osób.

0
W Energylandii powstaje nowy rollercoaster. Nadciąga królestwo oceanu (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace nad budową nowej kolejki są już mocno zaawansowane. Jak informuje Kris Kojder - dyrektor ds. wizerunku Energylandii, montaż konstrukcji opierający się na słupach i torze zrealizowany jest w około 80 procentach. Kolejkę buduje holenderska firma Vekoma.

Abyssus to flagowa atrakcja nowej strefy - Aqualantis , czyli królestwa oceanu. Za projekt strefy, oprawę wizualną i fabułę odpowiada studio Jora Vision. Firma od lat związana z branżą rozrywki na całym świecie projektująca takie parki jak: Disneyland, Waliby, Europa Park oraz festiwal Tomorrowland.

Abyssus osiągnie prędkość 100 km/h. Kolejka wyniesie ludzi na wysokość nieco ponad 38 metrów, po torze o długości 1 316 m. Wagoniki rozpędzą się do ogromnej prędkości w zaledwie kilka sekund. Nie zabraknie wrażeń także na dalszych etapach trasy. Dla lubiących szybować w chmurach producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele efektów wodnych, takich jak: wodospady, jeziora i fontanny. Wyjątkowość tej kolejki będzie polegała na podwójnym wystrzale podczas jednego przejazdu. W coasterze zastosowana będzie dodatkowa innowacja, polegająca na przyspieszeniu wagonika jeszcze raz w połowie trasy.
Zobaczcie, jak wygląda budowa nowej strefy Aqualantis