Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na osiedlu Południe w Chrzanowie po południu leciał „żur" z kranów, a teraz woda jest żółta. Rzecznik wodociągów wyjaśnia

25.02.2020 19:40 | 7 komentarzy | 8 024 odsłon | Łukasz Dulowski

AKTUALIZACJA

Chodzi o ciepłą wodę w blokach przy Orkana, Witosa i Szarych Szeregów, gdzie we wtorek była przerwa w jej dostawie.

7
Na osiedlu Południe w Chrzanowie po południu leciał „żur" z kranów, a teraz woda jest żółta. Rzecznik wodociągów wyjaśnia
Ciepła woda na osiedlu Południe w Chrzanowie. Zdjęcie wykonane przez Czytelniczkę we wtorek ok. 18
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Elżbieta Głąbała, przewodnicząca osiedla Południe, mówi, że na klatkach schodowych wisiały informacje, że przerwa w dostawie wody w godz. 7-15 jest związana z pracami na sieci ciepłowniczej, prowadzonymi przez spółkę Veolia Południe.

- Teraz woda ciepła leci żółta - powiedziała przed godz. 20 Elżbieta Głąbała.

- Wodociągi też wymieniały zawory i liczniki. Każdy postój wody powoduje jej zamulenie. Pojechało jeszcze nasze pogotowie na stacje wymienników zobaczyć, czy da się coś więcej zrobić - usłyszeliśmy od dyżurnego w spółce Veolia Południe.

Wyjaśnienie rzecznika Wodociągów Chrzanowskich - Ryszarda Fudały:
W związku z licznymi zgłoszeniami, które wpłynęły wczoraj wieczorem do Wodociągów Chrzanowskich, informujemy, że zabrudzenie i pogorszenie jakości ciepłej wody na osiedlu Południe w Chrzanowie wystąpiło wyłącznie z powodu prac prowadzonych przez Veolię Południe na sieci dostarczającej ciepłą wodę.
Nie jest prawdą, że przyczyniły się do tego jakiekolwiek działania Wodociągów Chrzanowskich, jak to zasugerowano w informacji opublikowanej w wydaniu internetowym tygodnika Przełom. Służby techniczne naszego przedsiębiorstwa - na prośbę Veolii Południe - dokonały jedynie wymiany wodomierza w punkcie dostawy zimnej wody do Veolii, co nie miało żadnego wpływu na stan ciepłej wody dostarczanej przez nią do budynków na osiedlu Południe.

 

Czytaj również