Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W sprawie przekształcenia szkoły w Chrzanowie: "Radny Andrzeju, nie bądź Kasandrą"

24.01.2020 16:00 | 9 komentarzy | 6 140 odsłon | Łukasz Dulowski

To prośba Krzysztofa Zubika do Andrzeja Filipczaka, gdy ten na piątkowym wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji dociekał szczegółów przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie.

9
W sprawie przekształcenia szkoły w Chrzanowie: "Radny Andrzeju, nie bądź Kasandrą"
Radny Krzysztof Zubik (w środku) „błysnął" wiedzą z mitologii greckiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plan burmistrza Roberta Maciaszka jest taki, żeby „jedynkę" pomieścić w jednym miejscu przy Zielonej. W jej drugim obiekcie przy Borelowskiego znalazłaby się siedziba Szkoły Muzycznej. Tym samym budynek przy Borelowskiego stałby się własnością Skarbu Państwa. Gmina dostałaby w zamian obecną siedzibę Szkoły Muzycznej przy Mickiewicza i rudery po komendzie policji przy Alei Henryka.

Na piątkowym wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji radny Andrzej Filipczak dopytywał m.in., czy burmistrz Maciaszek ma jakiś inny pomysł na zagospodarowanie budynku przy Borelowskiego, gdyby nie wypalił plan z Szkołą Muzyczną. Burmistrz odpowiedział, że to jedyny plan.

Wtedy radny Krzysztof Zubik stwierdził: „Radny Andrzeju, nie bądź Kasandrą". Przypomnijmy, że Kasandra to mitologiczna wieszczka, córka Priama, która ostrzegała przed upadkiem Troi.

- Ja nie przewiduję przyszłości, tylko po prostu pytam - odparł radny Andrzej Filipczak.

Po piątkowych komisjach odbyła się sesja rady miejskiej, na której radni podjęli uchwałę o zamiarze przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie.

Teraz będą spotkania z rodzicami uczniów w sprawie zmiany lokalizacji części SP nr 1. Gmina musi też uzyskać pozytywną opinię Małopolskiego Kuratora Oświaty, żeby od 1 września jedynka działała tylko przy Zielonej.