Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Prezes Jacek Pająk: Być albo nie być – oto jest pytanie (WIDEO)

23.01.2020 22:50 | 17 komentarzy | 5 690 odsłon | Michał Koryczan

Po czwartkowym zebraniu członków MKS Trzebinia wciąż nie wiemy, jaka przyszłość rysuje się przed klubem piłkarskim.

17
Prezes Jacek Pająk: Być albo nie być – oto jest pytanie (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na razie wiadomo, że MKS spłaci zaległości wobec graczy czwartoligowego zespołu.

- Jeden z wielkich przyjaciół sportu postanowił zaryzykować i pożyczył nam niezbędne 71,5 tysiąca złotych - mówi Jacek Pająk, prezes MKS Trzebinia.

Co dalej? Prezes nie ukrywa, że wszystko zależy od wysokości finansowego wsparcia ze strony samorządu. Podział dotacji gminnych ma być znany w lutym.

- Zakładany na ten rok klubowy budżet jest jasny i czytelny. Chcąc utrzymać szkolenie wszystkich drużyn na tym poziomie, utrzymać kadrę i zachować status czwartoligowca potrzeba około 600 tysięcy złotych. Dopiero wiedząc jaką otrzymamy dotację i ewentualne stypendia oraz ile jesteśmy jeszcze w stanie pozyskać, zobaczymy na co nam to wystarcza. Wtedy się decydujemy. Mówimy: panowie nie mamy pieniędzy na czwartą ligę i w związku z tym zawodnicy odchodzą, dogrywamy sezon juniorami i spadamy do piątej ligi - mówi Jacek Pająk, prezes MKS Trzebinia.

- Jeśli prezes i zarząd nie wiedzą na czym stoją, to my też nie wiemy na czym stoimy. Może być bardzo ciężko. Każdy już szuka nowego klubu. Dlatego trzeba podjąć jak najszybciej decyzję co do finansów i jak to wszystko będzie dalej funkcjonować. Czas ucieka, a liga jest coraz bliżej - mówi Tomasz Wróbel, bramkarz MKS.

Co jeszcze wydarzyło się podczas wtorkowego zebrania możecie obejrzeć w materiale wideo.