Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Oblężenie wydziału komunikacji i samochodowe rekordy

23.01.2020 18:32 | 5 komentarzy | 5 171 odsłon | Alicja Molenda

W 2019 r.  roku w chrzanowskim starostwie padł rekord w liczbie rejestracji pojazdów. Rekordowe są też kolejki w urzędzie.

5
Oblężenie wydziału komunikacji i samochodowe rekordy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ub. roku urzędnicy wydziału komunikacji zarejestrowali 10.403 pojazdy. Prawie pół tysiąca więcej niż jeszcze trzy lata temu. W liczbie tej są samochody osobowe i ciężarowe. Stare i nowe. Kupione w Polsce i za granicą. Wszystkie jeżdżą po naszych drogach i... gdzieś parkują.

- Statystyczny wzrost liczby pojazdów jest jedną, ale nie jedyną przyczyną oblężenia naszego wydziału od początku roku. W ostatnich tygodniach klientów mamy znacznie więcej z  uwagi na zmianę przepisów związanych z rejestrowaniem, wyrejestrowaniem  oraz zawiadamianiem o nabyciu i zbyciu pojazdów. Niedotrzymanie terminów skutkuje karami nawet do 1000 zł, więc mieszkańcy starają się takich sytuacji uniknąć - mówi Ryszard Leśniak, dyrektor wydziału komunikacji w chrzanowskim starostwie.

Interesanci przychodzą zająć miejsce w kolejce wcześniej niż urzędnicy rozpoczynają pracę. Nie wszyscy korzystają z możliwości internetowej rezerwacji. Niektórzy rejestrują jednak kilka pojazdów jednocześnie, więc czekanie się wydłuża.

Wczoraj, dodatkową atrakcją dla kolejkowiczów była awaria systemu informatycznego.

 

Liczba pojazów rejestrowanych w Chrzanowie w poszczególnych latach:

- 2017           9530

- 2018         10.244

- 2019         10.403

Wiesz, że... jeśli do 30 dni od daty sprowadzenia pojazdu z kraju UE go nie zarejestrujesz, podlegasz karze od 200-1000 zł.  Kary wymierza starosta.