Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Noc w liceum. Atrakcji było mnóstwo (WIDEO)

18.01.2020 08:00 | 0 komentarzy | 3 037 odsłony | Ewa Solak

W piątek chrzanowskie I Liceum Ogólnokształcące tętniło życiem do później nocy. Setki osób przyszły posłuchać wykładów, pooglądać egzotyczne zwierzęta, sprawdzić się w roli chemika.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Tematów zajęć było kilkadziesiąt. Największym dylematem uczestników było więc, co wybrać, gdyż  wiele z nich odbywało się równolegle.

Pełne były sale na wykładach o marketingu i autopromocji, a także przyrodniczym - o zbrodniach roślin trujących. Miłośnicy storczyków mogli posłuchać o ich uprawie. Miłośnicy rosyjskiego porozmawiać o Rosji i pośpiewać kolędy w tym zapominanym już nieco języku słowiańskim. Były warsztaty teatralne i chemiczne. Znalazło się nawet miejsce dla miłośników gier planszowych.

Kawiarenki na korytarzach kusiły słodkimi wypiekami. Wszyscy czytali najnowsze wydanie szkolnej gazetki "Nad Poziomy" mocno obecnej w tradycji gimpla.

Między 16 a 21.30, dawka wiedzy i dobrej zabawy w Staszicu była ogromna. Kto był w liceum, a czegoś nie zobaczył lub czegoś nie wysłuchał - ma szansę za rok.

"Noc w liceum" jest cykliczną, bardzo ciekawą inicjatywą nauczycieli i uczniów. I jedni i drudzy świetnie sprawdzają się w rolach prelegentów i prowadzących warsztaty. Opowiadają słuchaczom o tym, co jest ich pasją, dlatego słucha się ich z przyjemnością. Wśród wykładowców są też goście - absolwenci szkoły.

Impreza odbywa się od siedmiu lat, ma ogromny potencjał i szansę na stałe miejsce w kalendarzu markowych imprez lokalnych.

Do najbliższego wydania "Przełomu" przygotowujemy relację z tego wydarzenia.

(ES, AM)