Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

ZAGÓRZE. Ksiądz skarcił mieszkańców (ZDJĘCIA)

21.06.2014 19:18 | 8 komentarzy | 12 617 odsłon | red
W sobotę przy ulicy Piłsudskiego został poświęcony kamień na Szlaku Miejsc Papieskich. Frekwencja była słaba, co nie spodobało się duchownym.
8
ZAGÓRZE. Ksiądz skarcił mieszkańców (ZDJĘCIA)
Kamień papieski przy ul. Piłsudskiego w Zagórzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Niech zstąpi duch i odnowi oblicze zagórskiej ziemi – powiedział pod koniec kazania ks. Marek Woźniak, trawestując słowa papieża Jana Pawła II (pochodzi z Zagórza i gościnnie przyjechał na sobotnią uroczystość). Wcześniej miał pretensje, że tylko kilkadziesiąt osób uczestniczy w mszy rozpoczynającej poświęcenie kamienia papieskiego.

- To wstyd, że jest nas tak mało – wtórowała w rozmowie z dziennikarzem „Przełomu” jedna z parafianek.

Msza rozpoczęła się o godz. 12, wierni opuścili kościół o godz. 13.10. Potem przeszli ul. Piłsudskiego pod kaplicę na Górce, gdzie uroczystość trwała do około godz. 14.

Z kolei od osób nieuczestniczących w mszy ani w samym poświęceniu kamienia można było usłyszeć, że tego rodzaju uroczystość powinna być zorganizowana w niedzielę, a nie w sobotę, w środku dnia, kiedy ludzie albo pracują, albo załatwiają różne sprawy.

W Zagórzu przy ul. Piłsudskiego stanął 28. kamień na Szlaku Miejsc Papieskich. Tę inicjatywę koordynuje Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Łukasz Dulowski