Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na której linii komunikacji miejskiej autobusy najbardziej się spóźniają?

04.01.2020 15:00 | 3 komentarze | 4 230 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Na pytanie postawione w tytule odpowiedź brzmi - na linii 15. Z kolei najbardziej punktualnie jeżdżą autobusy na liniach miejskich Chrzanowa.

3
Na której linii komunikacji miejskiej autobusy najbardziej się spóźniają?
Dzięki aplikacji kiedyPrzyjedzie.pl pasażer dowiaduje się, o której godzinie przyjedzie jego autobus w czasie rzeczywistym, a więc z uwzględnieniem opóźnień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak wynika z badań i analiz prowadzonych przez Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna.

- To zrozumiałe, dlaczego autobusy linii 15 najbardziej się spóźniają. Ich trasa jest najdłuższa, przebiega aż przez trzy gminy - Libiąż, Chrzanów i Trzebinię. Często trafiają na różne utrudnienia, na przykład roboty drogowe. Jak skończyły się prace przy wiadukcie w Trzebini, to rozpoczęły się roboty drogowe w Libiążu - tłumaczy Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM w Chrzanowie.

Z analiz związku wynika, że do opóźnień dochodzi najczęściej w godzinach szczytu, czyli rano między godziną 6:00 i 8:00 oraz popołudniu między 13:00 i 16:00.

Na podstawie zawartych umów związek stosuje wobec przewoźnika kary za spóźniony lub wcześniejszy odjazd autobusu z dworca w wysokości od 50 do 300 złotych za każdą minutę. W monitorowaniu spóźnień autobusów świetnie sprawdza się system informacji pasażerskiej kiedyPrzyjedzie.pl.  Dzięki temu serwisowi pracownicy związku, jak i pasażerowie mogą sprawdzić w smartfonie lub komputerze realny czas przyjazdu autobusu na wybrany przystanek.