Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

"Tam wyrosłem, tutaj wrosłem...serce jedno" - wystawa Krzysztofa Kocierza!

12.12.2019 17:30 | 0 komentarzy | 1 584 odsłona | Marta Moś
Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 17:23

Materiał promocyjny

Od jutra, tj. 13 grudnia 2019 roku do 22 stycznia 2020 roku możecie oglądać wystawę fotograficzną Krzysztofa Kocierza, członka grupy PRZEŁOMowe Kadry, w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku!

0
"Tam wyrosłem, tutaj wrosłem...serce jedno" - wystawa Krzysztofa Kocierza!
Wystawa fotograficzna Krzysztofa Kocierza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- "Tam wyrosłem, tutaj wrosłem...serce jedno" - to nie tylko mój dylemat, ale prawie każdego z nas z jakim przychodzi nieraz nam się zmierzyć. W jednym miejscu dorastamy, a w innym spędzamy resztę naszego pięknego życia. Temu wszystkiemu niewątpliwie towarzyszą emocje, które ja czasami próbuję zatrzymać i zapisać nie tylko w sercu, ale również na matrycy swojego aparatu. Życie nasze składa się z nieskończonych obrazów, ale pozytywnie ładują nas te najpiękniejsze, najwspanialsze, niezwykłe. Siła jest w tym, co daje nam równowagę i pozwala czerpać garściami z otoczenia w jakim żyjemy. Mnie osobiście przyszło dorastać w malowniczej miejscowości Rycerka Górna, co niewątpliwie uwrażliwiło na postrzeganie piękna gór. Uwielbiam do nich wracać. Słowa ks. Józefa Tischnera ,,Góry milczą, wszystko co milczy nadaję się do przechowywania ludzkich tajemnic,” nadają tym obrazom jeszcze dodatkowej tajemniczości. Obecnie mieszkam w nie mniej urokliwym miejscu, jakim jest Chełmek. Miasto otoczone jest pięknymi lasami, stawami oraz w pobliżu znajduje się Zalew Dziećkowice. Połączenie tych urokliwych widoków górskich z przepięknym krajobrazami okolic Chełmka staram się uchwycić w kadrze aparatu i wykonać fotografię,z którą chciałbym się z Państwem podzielić.

Wasza obecność, Drodzy Goście, to najwspanialsza dla mnie nagroda. Mam nadzieję, że mój zachwyt nad Pięknem Natury dostrzeżecie Państwo w obejrzanych pracach i także ulegniecie jego czarowi.

 

Krzysztof Kocierz urodził się w Żywcu, a całe swoje dzieciństwo spędził w malowniczej, beskidzkiej miejscowości Rycerka Górna. Obecnie mieszka w Chełmku. Fotografia to jego hobby, w którą jest mocno zaangażowany. Swoje zainteresowania rozwija również przez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, jak i przez pracę w plenerze, oraz profesjonalnym studio. Ukończył kurs fotografii dla zaawansowanych w Związku Polskich Artystów Fotografików w Katowicach pod okiem Antoniego Kreisa. Jest wyróżniany przez wiele Grup Fotograficznych, a prace jego wielokrotnie trafiają do ich zbiorów fotograficznych.

Jest również autorem wystaw:

"Serduchem malowane" - Imielin (wrzesień/ październik 2018 r.)

"Życie na szlaku – serduchem malowane" - Oświęcim (marzec/ kwiecień 2019 r.)

"Życie na szlaku – serduchem malowane" - Kraków – Balice (maj 2019 r.)

"Szlakiem… Polem… Lasem… - Serduchem malowane" - Kraków (czerwiec/lipiec2019r.)

Materiał promocyjny