Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nie chcą nowego bloku, wolą więcej zieleni (WIDEO)

07.12.2019 20:00 | 28 komentarzy | 6 534 odsłon | Łukasz Dulowski

Około 40 osób przyszło na spotkanie w sprawie budowy bloku na osiedlu Północ w Chrzanowie. Niektórzy mieszkańcy protestują przeciwko tej inwestycji.

28
Nie chcą nowego bloku, wolą więcej zieleni (WIDEO)
W sobotę w sali konferencyjnej MOKSiR burmistrz Robert Maciaszek przedstawił mieszkańcom os. Północ koncepcję nowego bloku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Burmistrz Robert Maciaszek przedstawił koncepcję nowego bloku na 66 mieszkań, jak również urządzenia terenu wokół. Przy bloku ma powstać minipark z alejkami, ławkami, stolikami do gry w szachy i innymi atrakcjami.

Jego odległość od istniejącego bloku przy Mieszka I 15 wynosi ponad 40 i 60 m (blok jest załamany). Dla porównania odległość między „piętnastką" a „trzynastką" wynosi 26 metrów.

Trzeba przyznać, że koncepcja nowego bloku jest bardzo ładna. Jego lokalizacja przeszkadza jednak niektórym protestującym mieszkańcom, głównie z bloku przy Mieszka I 15.

- Miejsce pod nowy blok to ostatni skrawek zieleni, który jest na tym osiedlu - apelowała jedna z mieszkanek.

Maciaszek podkreślał, że jest tam zaplanowane 2,5 tysiąca mkw. zieleni.

Pytania dotyczyły też wysokości nowego bloku. Burmistrz pokazał wizualizację, z której wynika, że nie będzie on rzucał cienia na istniejące obiekty.

Niektórzy mieszkańcy podejrzewali, że proporcje odnoszące się m.in. do odległości między blokami i powierzchni zielonej są zaburzone w projekcie. Dopytywali nawet, czy projektant w ogóle był na miejscu.