Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Noś odblaski! Bądź bezpieczny!

05.12.2019 12:30 | 0 komentarzy | 2 062 odsłony | Marta Moś
Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 12:19

6 grudnia (piątek) odbędzie się akcja społeczna "Bezpieczny Libiąż wolny od wypadków", mająca na celu zwiększenie świadomości ludzi o tym, że noszenie odblasków może uratować im życie.

0
Noś odblaski! Bądź bezpieczny!
W Libiążu będą rozdawane odblaski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorkami tego wydarzenia są Sabina Bochenek i Anna Dwornik. Akcja skierowana jest zarówno do pieszych, jak i do kierowców, a jej głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na libiąskich drogach.

O akcji opowiada Sabina Bochenek:

- Wiem, jak ważne jest noszenie odblasków przez pieszych, dlatego razem z Anną Dwornik postanowiłyśmy stworzyć akcję, na której organizację uzyskałyśmy zgodę w Urzędzie Miasta w Libiążu. Teraz jest taki czas, że bardzo szybko robi się ciemno, a kierowca naprawdę może nie zauważyć pieszego, który ubrany jest w ciemne ubrania i nie ma na sobie żadnego odblasku. W tej akcji chcemy rozdawać pieszym naklejki i inne odblaski, aby byli widoczni na drogach. Taki odblask można przykleić na kurtkę, na tornister dziecku, a nawet na wózek, czy na obrożę dla psa. Kierowcy natomiast otrzymywać będą lizaki, które mają im przypominać, że w okresie jesienno-zimowym trzeba zachować szczególną ostrożność na drodze i skupić uwagę na jeździe.

 

Akcja rozpocznie się jutro, tj. 6 grudnia o godzinie 10.00.