Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Libiążanie byli najlepsi. Czy pójdą dalej w ślady Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego?

26.11.2019 20:00 | 0 komentarzy | 2 639 odsłony | Michał Koryczan

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu wygrali powiatowy finał turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii chłopców do lat 12.

0
Libiążanie byli najlepsi. Czy pójdą dalej w ślady Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego?
Drużyna SP nr 2 w Libiążu. Fot. Bartłomiej Kosowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Kosowskiego okazała się bezkonkurencyjna w zawodach zorganizowanych w Libiążu. Odniosła komplet zwycięstw, pokonując 5-0 SP w Balinie, 6-1 SP w Alwerni oraz 17-0 SP nr 4 w Trzebini. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju okazał się reprezentant zwycięskiej ekipy Kacper Szelągowski (strzelił 10 goli).

Dzięki wygranej libiąscy piłkarze zagrają w finale wojewódzkim, który odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.

Zespół SP nr 2 w Libiążu wystąpił w składzie: Kacper Szelągowski, Rafał Jochymczyk, Oliwier Kosowski, Patryk Pazoła, Filip Poznański, Jakub Jagielski, Korneliusz Stolarz, Oskar Żbik, Damian Celmer.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. W przeszłości w zawodach rywalizowali, jako młodzi gracze, obecni reprezentanci kraju: Krzysztof Piątek (napastnik AC Milan), Arkadiusz Milik (napastnik SSC Napoli), Piotr Zieliński (pomocnik SSC Napoli) i Bartosz Bereszyński (obrońca Sampdorii Genua).