Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To był sezon! Kolarze z Chrzanowa 67 razy stawali na podium

23.11.2019 19:00 | 0 komentarzy | 3 711 odsłony | Marek Oratowski

Zawodnicy Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów podsumowali w sobotę tegoroczne starty. Zajmowali czołowe lokaty w maratonach, wyścigach szosowych, a nawet triathlonach.

0
To był sezon! Kolarze z Chrzanowa 67 razy stawali na podium
Spotkanie podsumowujące sezon odbyło się w chrzanowskiej kręgielni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aż 67 razy kolarze w barwach SCHC stawali na podium. Z tego 26 razy na jego najwyższym stopniu. Zaliczyli ponad półtorej setki startów, a na siodełku w trakcie zawodów spędzili prawie trzy tygodnie.

Nie zabrakło też spektakularnych wyzwań. Jak udział Krzysztofa Szczepiny i Tomasza Fidytka w ultramaratonie z Ustronia w Bieszczady. Mieli do pokonania 600 km i ok. 15 tys. przewyższeń. Musieli zmieścić się w limicie 200 godzin. Jechali non stop bez wsparcia z zewnątrz. W stawce 95 zawodników, którzy dotarli do mety, zajęli ex-aequo szóstą lokatę, spędzając na trasie trzy i pół dnia.

Podczas spotkania podsumowującego sezon (uczestniczyli w nim wiceburmistrz Jolanta Zubik i dyrektor TCK Adam Potocki oraz dyrektor Jacek Zasada z Seppeler Gruppe Ocynkownia Śląsk sp. z o.o.), działacze SCHC zdradzili, że marzy im się zorganizowanie maratonu rowerowego w powiecie chrzanowskim. Będą o tym rozmawiali ze sponsorami i samorządowcami.