Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Poezja zagości w Chełmku

22.11.2019 14:30 | 0 komentarzy | 1 802 odsłona | Tadeusz Jachnicki

Karolina krąży po Rumunii, Juliusz tłumaczy z angielskiego, a Aleksander pochodzi z Ukrainy. Połączyła ich poezja.

0
Poezja zagości w Chełmku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Chełmku zawita ofensywa poetycka. Jednym słowem, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na spotkanie z poezją oraz przestrzenią dźwięku.

Małopolska Ofensywa Poetycka to projekt autorstwa Joanny Oparek, Juliusza Pielichowskiego oraz artystów i animatorów z kręgu krakowskiego stowarzyszenia Otwarta Pracownia. Cykliczne spotkania z poetami i tłumaczami poezji odbywać się będą w Krakowie oraz w małopolskich miejscowościach.
29 listopada artyści pojawią się w Chełmku.
Przyjadą Karina Stempel, Juliusz Pielichowski oraz Aleksander Sovtysik.

Karina Stempel to autorka Roku Drewnianego Konia (Wrocław 2015), Nocy w Nome (Warszawa 2016) oraz Wniosków z badań terenowych (Mikołów 2019). Jest laureatką kilku konkursów (m.in. im. K. Ratonia oraz Fundacji Duży Format). Publikowała w czasopismach papierowych i wirtualnych. Jest doktorem językoznawstwa, zawodowo zajmuje się książkami i Rumunią, czasami tłumaczy, pisuje eseje i recenzje. Podróżuje i robi zdjęcia.

Juliusz Pielichowski urodził się w 1984 r. w Gliwicach. Poeta, tłumacz z języka angielskiego. Laureat kilku projektów Biura Literackiego. Ostatnio opublikował tom wierszy Czarny organizm (Mikołów 2019) oraz nowy przekład O chodzeniu H. D. Thoreau (Lublin 2019). Okazjonalnie krytyk i redaktor.

Aleksander Sovtysik to artysta pochodzenia ukraińskiego. Tworzy obiekty, instalacje i komponuje eksperymentalną muzykę elektroniczną. Jego główne obszary zainteresowań to elastyczność ludzkiej percepcji i świadomości oraz starożytne cywilizacje. Od 2017 roku prowadzi cykl imprez „Perpetuum Mobile", zacierając granice między wystawą sztuki współczesnej, performance'em i muzyką eksperymentalną.

Gdzie i kiedy: Scena MOKSiR w Chełmku 29 listopada 2019 roku, godz. 17.00. Plac Kilińskiego 3. Wstęp wolny.