Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

18.11.2019 12:18 | 0 komentarzy | 1 380 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy wielu osób w każdym wieku. Specjaliści podkreślają, że ten problem może mieć wiele różnych przyczyn. Leczenie problemu należy rozpocząć od wykrycia i usunięcia przyczyny. Zdrowe i piękne włosy to atrybut, dlatego coraz więcej osób zgłasza się do specjalisty z tym problemem.

0
Jakie są przyczyny wypadania włosów?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łysienie plackowate

Jedną z częstych przyczyn wypadania włosów jest łysienie plackowate. Objawia się występowaniem na skórze łysych placków, które mogą mieć różny kształt i wielkość. Chorobę wyróżniają okresowe nasilenia i regresy objawów. Łysienie plackowate może wystąpić u osób w każdym wieku, nawet u małych dzieci. Do przyczyn choroby specjaliści zaliczają czynniki genetyczne, choroby autoimmunologiczne, stres i różnego rodzaju choroby. Do rozpoznania choroby wystarczą oględziny skóry głowy. Leczenie polega na stosowaniu leków miejscowo lub zabiegach wzmacniających skórę głowy.

Łysienie androgenowe

Przyczyny wypadania włosów leżą również w zaburzeniach hormonalnych i łysieniu typu męskiego. Choroba może występować jednak i u kobiet i polega na nadwrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Dochodzi wówczas do skrócenia fazy wzrostu włosa i przerzedzenia włosów. Do przyczyn choroby naukowcy zaliczają stres, nieodpowiednie nawyki żywieniowe i genetykę. Leczenie łysienia androgenowego polega głównie na wykryciu przyczyny choroby i wyeliminowaniu jej. W leczeniu wykorzystuje się również mezoterapię wykonywaną w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z rozwiązań jest przeszczep włosów metodą FUE, która jest wykonywana w gabinecie Piotra Turkowskiego. To w pełni bezpieczny i nowoczesny zabieg.

Choroby tarczycy

Poprawne funkcjonowanie tarczycy ma duży wpływ ma poprawne funkcjonowanie. W przypadku niedoczynności tarczycy włosy są suche i łatwiej wypadają. Choroba objawia się również zmęczeniem, osłabieniem, zmianami skórnymi i przybieraniem masy ciała. Komórki włosa u osób z chorą tarczycą przechodzą wiele przemian, a wiele włosów przechodzi w stan spoczynku. Leczenie chorób tarczycy polega na podawaniu leków doustnych, które wyrównują poziom hormonów. Wraz z zatrzymaniem rozwoju choroby stan włosów ulegnie poprawie.

Zła pielęgnacja włosów

Codzienna pielęgnacja również może przyczynić się do osłabienia stanu włosów i ich wypadania. Mowa głównie o używaniu suszarki czy prostownicy. Również stosowanie silnych kosmetyków osłabi mieszki włosowe. Silne wiązanie włosów także osłabi mieszki i przyczyni się do wypadania włosów. Nieodpowiednia szczotka lub grzebień również jest zaliczana do przyczyn wypadania włosów.

Styl życia

Codzienne życie również ma wpływ na stan skóry głowy i włosów. Przyczyny wypadania włosów to również nieodpowiednia dieta, mała ilość snu lub długotrwały stres. Różnego rodzaju uzależnienia także osłabiają włosy i mogą być przyczyną wypadania. Zauważono, że problem z wypadaniem włosów występuje często u palaczy.

Przeszczep włosów

Rozwiązaniem na wypadanie włosów jest zabieg przeszczepu włosów oferowany w gabinecie dr Piotra Turkowskiego (https://piotrturkowski.pl). Metoda FUE to wyjątkowo bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, który pozwoli odzyskać włosy nawet w zaawansowanej fazie choroby. Wybór profesjonalnej kliniki i doświadczonego lekarza to gwarancja najlepszych wyników.

Materiał promocyjny