Chełmek mistrzem jesieni po wygranej w Żarkach (WIDEO, ZDJĘCIA)

09.11.2019 20:00 | 1 komentarz | 5 505 odsłon | Marek Oratowski

Kamil Majka, strzelec dwóch bramek, zapewnił zwycięstwo graczom Chełmka w ostatniej kolejce rundy jesiennej „okręgówki".

1
Gracze Chełmka w akcji ofensywnej

Klasa okręgowa - Oświęcim

LKS Żarki - UKS KS Chełmek 0-2 (0-1)
0-1 Kamil Majka (38), 0-2 Kamil Majka (90+1)

Żarki: Wiśniewski - Zając (68. Patyk), Szafran, Jesionowski, Horawa, Saternus, Kosowski (80. Glistak), Ł. Nędza, Ślósarz (57. Osadziński), Kurzak, Żegleń
Chełmek: Żołneczko - Krzyśko, Chylaszek, Kantek, Sidor, Stankiewicz, Hankus (80. Pędrys), Wykręt (63. Sermak), P. Nędza, Majka, Kaleta

Goście przeważali w tym meczu, ale w pierwszej połowie kilka groźnych ataków przeprowadziła nastawiona na defensywę jedenastka Żarek. W 20. minucie najlepszą okazję zmarnował Łukasz Nędza, który w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza. W końcu w 38. minucie celu dopięli przyjezdni. Po przechwycie w środku pola Jakub Sidor zagrał prostopadłą piłkę do Kamila Majki, który lewą nogą trafił w samo „okienko". Po przerwie goście zmarnowali kilka okazji do podwyższenia. Między innymi szarżujący Mateusz Hankus nie trafił do siatki z  kilku metrów. Gospodarze mieli kilka stałych fragmentów gry, ale celowniki piłkarzy Żarek nie były w sobotę dobrze nastawione. Już w doliczonym czasie gry Mateusz Stankiewicz uderzył w polu karnym. Do piłki odbitej przez bramkarza doszedł Kamil Majka, ustalając wynik na 2-0. Chełmek został tym samym mistrzem jesieni.

Zobaczcie wideo z meczu i wypowiedź trenera Chełmka Pawła Sidorowicza.

Garbarz Zembrzyce - LKS Gorzów 0-2

Arka Babice - MKS Libiąż 1-2

Nadwiślanin Gromiec - Niwa Nowa Wieś 2-6