Kiepski koniec piłkarskiej jesieni w Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

09.11.2019 14:50 | 28 komentarzy | 7 284 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 18:50

AKTUALIZACJA

Czwartoligowy MKS Trzebinia przegrał z Clepardią Kraków w ostatnim w rundzie jesiennej meczu na swoim stadionie. W A-klasie Fablok Chrzanów niespodziewanie uległ UKS Dulowa.

28

IV liga

MKS Trzebinia - Clepardia Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Arkadiusz Chlebowski (90+3)

MKS: Wróbel - Mrożek, Kwiecień, Kiczyński, M. Marszałek, Gałka (59. Wilczek), Zybiński, Szczurek (81. Górka), Wierzba, Kowalik, Sochacki

Clepardia: Kusia - Bąk, Chlebowski, Matyja, Pasternak, Kupiec, Próchno, Sajdak, Wiczkowski (75. Czekaj), Bosak, Michalski

Nie udał się trzebinianom ostatni w tym roku ligowy mecz przed własną publicznością. MKS przegrał z Clepardią, która podobnie jak rok temu wywiozła z Trzebini komplet punktów.
„Żółto-czarni" nie wygrali tym sposobem czwartego spotkania z rzędu. Co więcej zanotowali trzecią porażkę w czterech ostatnich pojedynkach.
W pierwszej połowie dużo było niedokładności. Brakowało precyzji w ostatnim podaniu. W efekcie obie ekipy tak naprawdę po razie zmusili do interwencji bramkarza rywali.
Najpierw uderzenie z ostrego kąta Mateusza Mrożka obronił Dominik Kusia. W odpowiedzi Tomasz Wróbel poradził sobie ze strzałem Macieja Bosaka.
Przed przerwą miała też miejsce jedna kontrowersja. Po starciu z defensorem Clepardii padł w polu karnym Łukasz Sochacki. Arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia.
Po zmianie stron dosyć długo trzeba było czekać na jakieś sytuacja bramkowe. W 64. minucie Mateusz Mrożek zbiegł z lewego skrzydła do środka. Uderzył ładne lewą nogą zza szesnastki, ale golkiper gości kapitalnie interweniował.
Potem swoje okazje miał wprowadzony w drugiej odsłonie Wojciech Wilczek. Najpierw, po podaniu od Łukasza Sochackiego przestrzelił z dziesięciu metrów. Potem z kolei nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Marcina Szczurka.
W 85. minucie bliski zdobycia gola był Radosław Górka (został wprowadzony na boisku na pozycję środkowego napastnika). Po centrze Michała Kowalika z rzutu rożnego, główkował jednak tuż obok słupka.
Zamiast trafienia dla miejscowych, kibice obejrzeli bramkę dla krakowskiej drużyny. W Doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola na wagę trzech punktów strzelił Arkadiusz Chlebowski.

Fablok Chrzanów - UKS Dulowa 1-3 (1-2)

0-1 Michał Cząstka (2), 1-1 Szymon Stach (18), 1-2 Mateusz Wilk (37), 1-3 Karol Kowalik (62-karny)

Chrzanów: Pieczonka - D. Kawala (54. Ferdek), Trzeciak, Kadłuczka, Praszek, Brzezoń, Pabis (61. Macuda), Sz. Stach, Sabuda (74. P. Stach), Piechota, Matys (87. J. Kawala)

Dulowa: Staroń - K. Kowalik, Rejdych, Lasik, Grabowski, Wilk, Tajs, Dulowski (22. Borkowski), Nowak, Wallentin, Cząstka

Jeden z kandydatów do awansu do okręgówki - Fablok Chrzanów, przegrał niespodzianie na własnym boisku z niżej notowanym UKS Dulowa. Goście znakomicie rozpoczęli mecz, bo już w 2. minucie objęli prowadzenie za sprawą Michała Cząstki.
W 18. minucie do remisu doprowadził Szymon Stach, ale to rywale schodzili na przerwę prowadząc 2-1. Niespełna kwadrans po zmianie stron wynik meczu ustalił Karol Kowalik, skutecznie egzekwując jedenastkę. Fablok kończył spotanie w dziesięciu, bo w 83. minucie czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) obejrzał Szymon Stach.

Zgoda Byczyna - Ciężkowianka Jaworzno 3-2

Zagórzanka Zagórze - Wisełka Rozkochów 1-0

Start Kamień - Wolanka Wola Filipowska 2-0