Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zadaniowy wojownik i spokojny człowiek

08.11.2019 07:12 | 10 komentarzy | 5 124 odsłon | Grażyna Kaim

Bycie posłem nie jest moim życiowym celem - mówi Adam Potocki, który jako lider z powiatu chrzanowskiego startował z listy Koalicji Obywatelskiej w niedawnych wyborach do sejmu. A co nim jest?

 

10
Zadaniowy wojownik i spokojny człowiek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mandatu nie zdobył, ale - uważa, że zadanie wykonał, bo zrobiony wynik - prawie 10 tys. głosów - to powód do dumy. Toteż nie wyklucza, że za cztery lata spróbuje jeszcze raz.

Nie obawia się, że przez ten czas osłabnie jego popularność, bo nie zajmuje obecnie żadnego eksponowanego stanowiska.

- Bycie starostą czy burmistrzem to kwestia wtórna. Ludzie doceniają ludzi aktywnych. Tak można sobie zbudować pozycję - uważa.

Lubi o coś powalczyć, ale nie za wszelką cenę. Kiedyś wybuchowy „nerwus", teraz znacznie spokojniejszy i pogodzony z tym, co niesie los.
- Bo tak jest mądrzej - dopowiada.

Jaką ma strategię działania na przyszłość, co dał mu start w wyborach do sejmu, i co jest dla niego ważne? Przeczytacie w najnowszym numerze tygodnika „Przełom".

Adam Potocki jest od lat związany z Platformą Obywatelską. Radny powiatowy; obecnie członek zarządu powiatu chrzanowskiego i dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury. W przeszłości pełnił funkcję wicestarosty i starosty chrzanowskiego.