Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Rozpoczął się proces karny byłego burmistrza i byłego kierownika inwestycji

28.10.2019 22:00 | 0 komentarzy | 6 864 odsłon | Łukasz Dulowski

W poniedziałek przez trzy godziny zeznawali przed chrzanowskim sądem: Tomasz Siemek (burmistrz Alwerni w latach 2014-2018) i Tomasz K. (kierownik inwestycji w Urzędzie Miejskim w Alwerni w latach 2017-2019).

0
Rozpoczął się proces karny byłego burmistrza i byłego kierownika inwestycji
Były burmistrz Alwerni Tomasz Siemek w chrzanowskim sądzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Byłemu kierownikowi referatu inwestycji - Tomaszowi K. prokuratura zarzuciła przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w grudniu 2017 r., poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumencie.

Poprzedni burmistrz Tomasz Siemek (zgodził się na publikację w „Przełomie" pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku) został oskarżony o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w grudniu 2017 r., polecając kierownikowi referatu inwestycji poświadczenie nieprawdy w dokumentacji.

Chodzi o rozbudowę Szkoły Podstawowej w Grojcu. Gmina wypłaciła firmie projektowej 47 tys. zł (całą kwotę za usługę), pomimo że dokumentacja nie była kompletna.

Sąd ustala, czy w momencie dokonania tej wypłaty Tomasz Siemek wiedział o niekompletnej dokumentacji. Sam twierdzi, że nie wiedział i myślał, że wszystko jest OK., bo fakturę zaparafował ówczesny kierownik inwestycji - Tomasz K. Ten z kolei utrzymuje, że jego parafa oznaczała jedynie to, że faktura jest poprawnie sporządzona pod względem merytorycznym, a nie oznaczała zatwierdzenia pieniędzy do wypłaty, bo - jak przekonuje Tomasz K. - nie miał on takich uprawnień.

Więcej o tej sprawie przeczytacie w 44. numerze „Przełomu", który ukaże się 6 listopada.