Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Polecimy z Krakowa do Zaporoża

22.10.2019 17:52 | 0 komentarzy | 3 213 odsłony | Alicja Molenda

To miasto na Ukrainie kojarzone z "Ogniem i mieczem" oraz Kozakami będzie wkrótce w zasięgu ręki.

0
Polecimy z Krakowa do Zaporoża
Z Krakowa do zaporoża z Wizzarem. Zdjęcie Kraków airport
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 29 marca 2020 roku z Kraków Airport będziemy mogli polecieć liniami Wizz Air do Zaporoża. Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w środę oraz niedzielę.

Zaporoże to miasto, którego nazwa nawiązuje do miejsca „za porohami", czyli skalnymi poprzecznymi występami na dolnym Dnieprze. Kojarzone z Kozakami i Siczą Zaporoską opisywaną barwnie w polskiej literaturze przez Henryka Sienkiewicza w „Ogniem i Mieczem". Dzisiaj to miasto industrialne ze znakomicie uregulowaną żeglugą i wielką Dnieprzańską Elektrownią Wodną. Dla turystów największą atrakcję stanowi Chortyca, największa wyspa na Dnieprze. Unikatowy rejon przyrodniczy oraz historyczny, jeden z siedmiu cudów Ukrainy.

Cieszymy się z otwarcia nowego połączenia na Ukrainę, które jest odpowiedzią na zapotrzebowanie stale rozwijającej się turystyki biznesowej między Małopolską a południowo-wschodnią częścią Ukrainy - mówi  Radosław Włoszek-prezes Zarządu Kraków Airport.

- Ogłaszamy dzisiaj jeszcze więcej ekscytujących wiadomości dla naszych klientów. Dodanie nowego, już piątego lotniska, w Zaporożu, do naszej siatki połączeń na Ukrainie jest dla nas ważnym kamieniem milowym - informuje Johan Eidhagen, Chief People Officer of Wizz Air