Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Chrzanowianin trenuje pod okiem medalisty mistrzostw świata

21.10.2019 19:26 | 0 komentarzy | 4 475 odsłony | Michał Koryczan

Wychowanek PMOS Chrzanów Filip Wadowski został powołany do kadry narodowej juniorów w piłce ręcznej.

0
Chrzanowianin trenuje pod okiem medalisty mistrzostw świata
Filip Wadowski. Fot. Z archiwum Warmii Energa Olsztyn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentanci rozpoczęli w poniedziałek zgrupowanie w Dzierżoniowie. Wśród powołanych do kadry znalazł się Filip Wadowski.

Wychowanek PMOS Chrzanów gra obecnie w pierwszoligowym zespole Warmia Energa Olsztyn. Został tam wypożyczony w obecnym sezonie z występującego w superlidze MMTS Kwidzyn.

- Do reprezentacji powoływany jestem trzeci sezon. Ostatnio miałem dość długą przerwę spowodowaną kontuzją. Wrażenia z treningów w kadrze są bardzo dobre i jak zawsze na wysokim poziomie. To zupełnie inna praca niż w klubie. Nie jest to dla mnie nowość, więc czuję się bardzo dobrze - mówi Filip Wadowski, grający na pozycji obrotowego.

Głównym trenerem juniorskiej kadry narodowej jest Bartłomiej Jaszka, który w 2009 r. zdobył z pierwszą reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw świata w piłce ręcznej i zagrał w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r.

Konsultacja kadry potrwa do końca tygodnia. W najbliższy weekend młodzi szczypiorniści zagrają mecze z reprezentacją Słowacji.

- Oczekiwania są bardzo duże. Chce pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że mimo bardzo poważnej kontuzji jestem wstanie wrócić do optymalnej dyspozycji. Ciężko coś powiedzieć o naszych rywalach. Już raz grałem ze Słowacją. Było to prawie dwa lata temu. Wygraliśmy dosyć zdecydowanie. Zobaczymy w jakim składzie teraz przyjadą - mówi Filip.