Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Australijczyk oszukał kasjerkę kantoru

21.10.2019 08:00 | 1 komentarz | 8 975 odsłon | Ewa Solak

Wiele osób korzysta z kantorów wymiany walut na lotnisku w Balicach. W jednym 41-letni mężczyzna wymienił imitację ukraińskiego banknotu na złotówki. W drugim kasjerka zorientowała się, że coś jest nie tak.

1
Australijczyk oszukał kasjerkę kantoru
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pracownica kantoru wskazała mundurowym obcokrajowca, który usiłował wprowadzić ją w błąd imitacją banknotu. Okazał się nim 41-letni Australijczyk. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego bagażu policjanci ujawnili jeszcze 73 imitacje banknotów 200 hrywnowych oraz 79 imitacji banknotów 100 dolarowych, oznaczonych jako pamiątkowe banknoty - informuje Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

Dwa dni wcześniej mężczyzna odwiedził inny kantor na lotnisku. Tam udało mu się wprowadzić w obieg jeden z tych banknotów 200 hrywnowych. Przekazał go kasjerce wśród innych autentycznych banknotów ukraińskich o różnych nominałach, wymieniając je na złotówki.

- 41-latek usłyszał dwa zarzuty usiłowania i dokonania oszustwa. Na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli od podejrzanego autentyczną gotówkę w kwocie 400 dolarów - dodaje Justyna Fil.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.