Wolanka nowym wiceliderem A-klasy (WIDEO, ZDJĘCIA)

20.10.2019 17:35 | 0 komentarzy | 6 374 odsłon | Michał Koryczan

Mimo nieudanego początku, piłkarze Wolanki Wola Filipowska pokonali Fablok Chrzanów. Po trzech zwycięstwach z rzędu porażkę poniósł czwartoligowy MKS Trzebinia.

0

Wolanka Wola Filipowska - Fablok Chrzanów 3-2 (3-1)

0-1 Rafał Brzezoń (8), 1-1 Sebastian Kocot (17), 2-1 Tomasz Małodobry (20), 3-1 Tomasz Małodobry (32), 3-2 Krzysztof Pabis (89)

Wolanka: J. Ryba - Bicz, Jaworski, M. Grochal, Kalęba, G. Kocot (65. K. Żbik), Małodobry (73. M. Pałka), Kowalski, Gaj, S. Kocot (73. R. Noworyta), P. Żbik (85. Ł. Kłeczek)

Fablok: Prowalski - Trzeciak, Kadłuczka, Klocek (35. Ferdek), Kawala, Pabis, Kędziora, Sabuda, Matys, Piechota, Brzezoń

Drużyna z Woli Filipowskiej wykorzystała sobotnie potknięcie Błyskawicy Myślachowice (przegrała u siebie z Promykiem Bolęcin) i kosztem tego zespołu została nowym wiceliderem rozgrywek.
Spotkanie z Fablokiem lepiej zaczęli jednak rywale. W 8. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjnym strzałem głową popisał się Rafał Brzezoń i chrzanowianie prowadzili 1-0.
To jednak nie podłamało miejscowych. W 17. minucie Piotr Żbik podał piłkę do Sebastiana Kocota. Ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnie doprowadzając do remisu.
Wolanka poszła za ciosem i na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Oba gole (pierwsze w tym sezonie) uderzeniami z rzutów wolnych zdobył Tomasz Małodobry. Jak przyznał po meczu, poprzedni raz dublet w meczu zanotował dziesięć lat temu grając w juniorach trzebińskiego MKS.
Po zmianie stron ekipa dowodzona przez Piotra Stacha starała się odrobić straty. O ile jednak rozgrywanie piłki wychodziło im naprawdę dobrze, to przez długi czas nie przekładało się to na liczbę okazji bramkowych.
Dopiero w 89. minucie Krzysztof Pabis przelobował Jakuba Rybę w sytuacji jeden na jeden, strzelając kontaktowego gola. Do remisu nie udało się już jednak Fablokowi doprowadzić i komplet punktów zainkasowała Wola Filipowska.

UKS Dulowa - Victoria Zalas 9-0