Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

23.10.2019 17:59 | 0 komentarzy | 1 739 odsłona | Marta Moś
Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 12:35

Materiał promocyjny

 

Książki fantasy cieszą się niebywałą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych czytelników. Jeśli Twoja wyobraźnia jest niczym nie ograniczona, uwielbiasz walecznych wojowników, czarnoksiężników i magię – zapraszamy do selkar.pl.

 

0
Książki fantasy w księgarni internetowej selkar.pl
Książki fantasy w selkar.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Fantastyka to gatunek literacki, w którym świat przedstawiony przez autora z jednej strony nosi znamiona realistyczne, a z drugiej strony znacząco różni się od rzeczywistości, która nas otacza. Czasoprzestrzeń literatury fantasy najczęściej opiera się na starożytności, czy średniowieczu, gdzie baśniowe postaci korzystają z folklorystycznych obyczajów, wierzeń i kultury. Fabuła obfituje w niezwykłe wydarzenia i zwroty akcji, najczęściej dotykając tematyki walki dobra ze złem. Główny bohater to postać nietuzinkowa, której zadaniem zazwyczaj jest uratować świat przed zagładą.

W księgarni internetowej selkar.pl znajdziecie książki fantasy najlepszych polskich i światowych autorów. Od klasycznych powieści, które zapoczątkowały ten gatunek literacki, aż po współczesne bestsellerowe dzieła, znane na całym świecie.

Kto nie zna Andrzeja Sapkowskiego i nieustraszonego Geralta z Rivii? „Wiedźmin” to najpopularniejsza polska saga fantasy, która jest lekturą absolutnie obowiązkową dla wszystkich miłośników tego gatunku. Andrzej Sapkowski, autor „Wiedźmina”, jest drugim po Stanisławie Lemie najczęściej tłumaczonym pisarzem na świecie, a powstała na podstawie wykreowanego przez niego świata gra „Wiedźmin. Dziki Gon” przyniosła mu jeszcze więcej popularności i uznania wśród zagranicznych czytelników. Fenomen „Wiedźmina” opiera się na świetnie stworzonym świecie, ciekawych, pełnokrwistych postaciach i ponadczasowości opowiadanej historii. Jeśli jeszcze nie czytaliście, czym prędzej nadróbcie zaległości!

„Pieśń Lodu i Ognia” George'a R.R. Martina, powszechniej znana jako „Gra o tron”, to kolejna saga, którą zachwyca się cały świat. Podobnie jak w „Wiedźminie” kluczową rolę, odgrywają polityczne intrygi i walka o władzę. Elementów fantasy jest tutaj trochę mniej, ale wielbiciele smoków i magii także znajdą coś dla siebie. George R. R. Martin stworzył świat pełen brutalności, zemsty i żądzy przywództwa, ale też poświęcenia, miłości i oddania. Do tego rewelacyjnie skonstruowana historia rodów Westeros, ich zależności oraz przedstawicieli i mamy opowieść, która przyciąga rzesze fanów nie tylko fantastyki. Nie można nie wspomnieć oczywiście o serialu HBO, który powstał na podstawie „Pieśni Lodu i Ognia” i który to zdecydowanie wpłynął na popularność całej serii. W maju mieliśmy okazję poznać serialową wersję zakończenia sagi. Na tę książkową musimy jeszcze poczekać, gdyż autor jest dopiero w trakcie pisania „Wichrów Zimy”, czyli szóstego tomu.

Książką fantasy, która idealnie przeplata świat teraźniejszy ze światem fikcyjnym, jest czterotomowa powieść Jarosława Grzędowicza „Pan Lodowego Ogrodu”. Fantastyczna fabuła, niesamowite zwroty akcji i chwile grozy, które nie pozwolą Wam odłożyć książki, dopóki nie skończycie.

Mamy również coś dla dzieci i młodzieży, czyli wspaniałe siedem tomów „Opowieści z Narnii” autorstwa C.S. Lewisa. To doskonały przykład historii, w której ściera się dobro ze złem. Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr Pevensie to rodzeństwo, które przechodząc przed drzwi starej szafy, przenosi się do niesamowitego świata. Narnia to kraina pełna magii i niesamowitych stworzeń. Niestety na jej tronie zasiadła samozwańcza królowa – Biała Czarownica. Rodzeństwo wraz z mieszkańcami Narnii i jej prawowitym władcą Aslanem starają się odebrać jej władzę. „Opowieści z Narnii” to uniwersalna i ponadczasowa opowieść zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

 

 

Materiał promocyjny