Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Nikt nie chciał kamienicy

11.01.2012 22:05 | 15 komentarzy | 5 873 odsłon | red
Fiaskiem zakończył się środowy przetarg na sprzedaż nowej kamienicy w zrewitalizowanym Rynku. Nie wpłynęła żadna oferta.
15
TRZEBINIA. Nikt nie chciał kamienicy
Nie ma chętnych na zakup nowej kamienicy w trzebińskim Rynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za kamienicę w stanie surowym zamkniętym, o powierzchni ponad 500 mkw., w której można urządzić sklepy, biura i mieszkania, samorząd chciał 1.550.000 zł netto. Cena nie zachęciła do zakupu.

- Na razie nie wiemy, co dalej stanie się z kamienicą. W tej sprawie będziemy dopiero rozmawiać z burmistrzem - powiedział tuż po zakończeniu przetargu Jerzy Nowak, naczelnik wydziału architektury, budownictwa i gospodarki nieruchomościami Urzędu Miasta w Trzebini.

W ramach rewitalizacji Rynku samorząd wybudował dwa nowe obiekty: kamienicę w południowej pierzei Rynku (w sąsiedztwie parkingu za młynem) oraz budynek w północno-zachodniej pierzei (przy banku Pekao). Początkowo burmistrz rozważał sprzedaż obydwu nieruchomości. Ostatecznie jednak wystawił na przetarg tylko kamienicę stojącą w sąsiedztwie parkingu. Drugą chce zagospodarować sam. Parter już wynajął jednemu z banków. Na piętrze chce umieścić biura.
(AJ)