Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Wygrać w Pcimiu po raz pierwszy

18.10.2019 20:30 | 6 komentarzy | 2 894 odsłony | Michał Koryczan

To z pewnością cel piłkarzy czwartoligowego MKS Trzebinia w niedzielnym meczu z Pcimianką.

6
Wygrać w Pcimiu po raz pierwszy
Pojedynek w czerwcowym meczu MKS z Pcimianką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Jakim rozstrzygnięciem zakończy się niedzielny mecz Pcimianka Pcim - MKS Trzebinia?

Będzie to trzeci w historii pojedynek ligowy trzebinian z drużyną z Pcimia, w tym drugi na wyjeździe. Poprzednia wizyta na boisku Pcimianki zakończyła się triumfem gospodarzy 1-0.

Trzy punkty miejscowym zapewnił wówczas Bartłomiej Chlebda, były zawodnik MKS (grał w Trzebini w rundzie wiosennej sezonu 2017/218, gdy drużyna rywalizowała w trzeciej lidze, notując trzynaście występów). W rundzie rewanżowej, w czerwcu tego roku, „żółto-czarni" pokonali ekipę z Pcimia 2-1.

W obecnym sezonie MKS plasuje się w tabeli na czwartym miejscu. W dotychczasowych dwunastu spotkaniach zdobył 23 punkty. Pcimianka plasuje się na piątej pozycji, mając na koncie 22 „oczka".

Trzebinianie wygrali w lidze trzy ostatnie mecze. W poprzedniej kolejce pokonali u siebie 5-1 LKS Jawiszowice. Ponadto w miniony wtorek zwyciężyli 9-0 Błyskawicę Myślachowice w pojedynku Pucharu Polski.

Zespół z Pcimia wygrał natomiast dwa ostatnie spotkania ligowe (3-0 z Węgrzcanką Węgrzce Wielkie u siebie i 1-0 ze Słomiczanką Słomniki na wyjeździe).

Poza wspomnianym już Chlebdą, barw Pcimianki broni jeszcze jeden piłkarz z przeszłością w MKS. To napastnik Kacper Sołtys. On także grał w Trzebini w rundzie wiosennej sezonu 2017/218, notując dziesięć występów.

W obecnym sezonie drużyna z Pcimia na własnym boisku odniosła cztery zwycięstwa i poniosła dwie porażki. Z kolei MKS na wyjeździe zanotował trzy wygrane i dwa remisy.

Początek spotkania Pcimianka Pcim - MKS Trzebinia w niedzielę, 20 października, o godz. 15.30.

Poprzednie mecze MKS Trzebinia z Pcimianką Pcim

11 listopada 2018 r.
Pcimianka Pcim - MKS Trzebinia 1-0 (1-0)
1-0 Bartłomiej Chlebda (36)
Pcimianka: Jękot - Chlebda, Silczuk, Wrześniak (57. Dziadkowiec), Zięba (39. Onwudi), Czapla, Pandyra, Sane, Sierakowski, Maciej Banik (71. Michał Banik), Sadio
MKS: Wróbel - Martyniak, Sawczuk (65. Cząstka), Górka, Jędrzejczyk (69. Kukiełka), Skrzypek, Zybiński, Kalinowski, Szczurek, Kowalik, Sochacki

12 czerwca 2019 r.
MKS Trzebinia - Pcimianka Pcim 2-1 (1-1)
1-0 Michał Kowalik (14), 1-1 Michał Banik (42), 2-1 Łukasz Sochacki (67)
MKS: K. Pająk - Martyniak (43. Sz. Kurek), Kwiecień, M. Marszałek, Jarosz, Szczurek, Zybiński (72. Blaszke), Horawa, Kowalik, Wierzba, Sochacki (84. Jędrzejczyk)
Pcimianka: Jękot - Bartosz (35. Sane), K. Pandyra, Sadio, Burtan, Czapla, Wrześniak (72. D. Pandyra), Sudoł (72. Kolbiarz), Michał Banik, Gondko, Maciej Banik