Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla was z najbliższej okolicy

17.10.2019 15:30 | 0 komentarzy | 3 357 odsłony | Marek Oratowski
0
Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla was z najbliższej okolicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIĄTEK, 18 października

Chrzanów

godz. 17.30 - Spotkanie autorskie z ks. dr Stefanem Misińcem (Miejska Biblioteka Publiczna) promujące jego książkę "Z nurtu wspomnień o Janie Pawle II". Wstęp wolny.

Krzeszowice

godz. 19 - Decydujący moment - wernisaż wystawy Fotoklubu Krzeszowickiego (Galeria w Pałacu Vauxhall), która będzie czynna do 29 listopada.

Wystawa jest próbą zmierzenia się z koncepcją francuskiego fotografika Henriego Cartiera-Bressona, uznawanego za mistrza fotografii ulicznej. Członkowie Fotoklubu Krzeszowickiego, zainspirowani twórczością artysty, uchwycili na swoich zdjęciach ulotne momenty, w których kluczową rolę odgrywa chwila zatrzymana w kadrze. W wystawie udział biorą: Barbara Krzętowska, Anna Tarko, Agnieszka Śladowska, Anna Lorenc, Karolina Rudzka, Bogdan Dyrbusz, Robert Jachimowicz, Marcin Chorąży, Tadeusz Strama, Kacper Ropka, Marian Lewicki, Wojtek Dworaczek.

SOBOTA, 19 października

Libiąż

godz. 18 - "Mężczyzna idealny" - teatralna komedia terapeutyczna (sala widowiskowa Libiąskiego Centrum Kultury)
Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika zupełnie niepodobna do innych.

Trzebinia

godz. 19 - "Prywatna klinika" - komediowy spektakl teatralny (Dom Kultury "Sokół") Bilety: 65 zł.

To historia rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza.

Chrzanów

godz. 10-13.30 - Happening regionalny "Para-da-da". 100 Lat Pierwszej w Polsce (zbiórka na Rynku). Trasa korowodu: Rynek, al. Henryka, ul. Sienna, ul. Fabryczna, Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie. Po drodze: fablokowskie inscenizacje na osi czasu.

godz. 18.30 - Sztuka na szpilkach - kobiece noce (kino Sztuka w Chrzanowie). Bilety: 26 zł. W programie: seans filmowy; profesjonalna sesja zdjęciowa; słodki poczęstunek; porady kosmetyczne; stoiska promocyjne i inne niespodzianki.

NIEDZIELA, 20 października

Chrzanów

po mszy świętej o godz. 10.30 - Koncert poezji śpiewanej Janusza Saługi pt. "Uczta" (Kościół Miłosierdzia Bożego na Kątach)

godz. 17 - O Helence Kmieć zamordowanej w 2017 r. w Boliwii, opowie Anetta Szewczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu (Dom parafii św. Mikołaja)

SOBOTA, 19 października, - NIEDZIELA, 20 października

Libiąż

W sobotę w hali sportowej planowany jest II Międzynarodowy Turniej Tańca Solo Latin WADF, a w niedzielę II Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Astra Dance Cup  2019. Bilety: 30 zł. Dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

Propozycje z Małopolski możecie sprawdzić TUTAJ.

Organizatorów imprez nie ujętych w naszym informatorze prosimy o kontakt z dziennikarzem dyżurnym tel. 697 351 999. Chętnie go uzupełnimy.