Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kto zostanie dyrektorem muzeum?

17.10.2019 10:00 | 12 komentarzy | 3 338 odsłony | Marek Oratowski

Burmistrz Robert Maciaszek ogłosił konkurs na dyrektora Muzeum w Chrzanowie. Będzie przewodniczącym 5-osobowej komisji, która dokona wyboru.

12
Kto zostanie dyrektorem muzeum?
Główna siedziba Muzeum w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kandydat do objęcia stanowiska musi mieć wykształcenie wyższe magisterskie, co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe i przynajmniej trzyletni okres pracy związanej z kulturą oraz znajomość przepisów prawa. Wśród wymagań dodatkowych znalazły się m.in. wiedza o dziedzictwie kulturowym gminy, znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych i ukończenie studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą.

Kandydaci muszą przedstawić list motywacyjny, życiorys oraz program bieżącego funkcjonowania i rozwoju Muzeum w Chrzanowie.

Dokumenty trzeba złożyć lub przesłać pocztą do 31 października do Urzędu Miejskiego w Chrzanowie. Wnioski do 8 listopada przejdą ocenę formalną. Od 12 do 15 listopada zostaną przeprowadzone rozmowy z kandydatami. O wyborze dyrektora na czteroletnią kadencję zdecyduje 5-osobowa komisja, której przewodniczącym jest Robert Maciaszek.

Dotychczasowemu dyrektorowi Zbigniewowi Mazurowi (stał na czele placówki od 12 lat) kadencja kończy się 13 listopada. Zamierza wystartować w konkursie.

Z zarządzeniem w sprawie ogłoszenia konkursu można zapoznać się TUTAJ.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.

Zbigniew Mazur

Zbigniew Mazur

Kustosz i dyrektor Muzeum w Chrzanowie.