Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Dawid Szydło z Chełmka ułaskawiony przez prezydenta

16.10.2019 10:35 | 29 komentarzy | 22 785 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:35

29-latek skazany za nieumyślne podpalenie lasu w Czarnogórze, odsiadujący wyrok w trzebińskim więzieniu, został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

29
Dawid Szydło z Chełmka ułaskawiony przez prezydenta
Dawid Szydło. fot. Tadeusz Jachnicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod koniec sierpnia 2017 r. Dawid Szydło zgubił się w lesie w okolicach Baru i rozpalił niewielkie ognisko. Chciał pokazać ratownikom swoje położenie. Ogień rozprzestrzenił się. Kilka miesięcy później czarnogórski sąd skazał go za nieumyślne spowodowanie pożaru i podpalenie lasu na rok więzienia. Od czerwca odbywał karę w kraju. Został osadzony w Trzebini. Mężczyzna napisał list do prezydenta RP.

Andrzej Duda zdecydował o skorzystaniu z prawa łaski. Portal onet.pl podał, że o decyzji prezydenta zainteresowany dowiedział się 15 października. Andrzej Duda podejmując ją, miał na uwadze „względy humanitarne, a w szczególności: tragiczny splot zdarzeń, które doprowadziły do nieumyślnego zdarzenia, dotychczasową niekaralność, odbycie części kary pozbawienia wolności, obecne zachowanie i wiek osoby skazanej".

Jak się dowiedzieliśmy, Dawid Szydło 1 sierpnia wyszedł na wolność w ramach przerwy w odbywaniu kary. Decyzja prezydenta kończy jego sprawę.