Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Takiego meczu jeszcze w historii nie było

14.10.2019 19:00 | 0 komentarzy | 3 851 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze MKS Trzebinia zagrają we wtorek z Błyskawicą Myślachowice w półfinale Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.

0
Takiego meczu jeszcze w historii nie było
Pojedynek w meczu MKS II Trzebinia-Siersza - Błyskawica Myślachowice w 2010 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wrześniu pierwszym finalistą bieżącej edycji pucharowej rywalizacji na szczeblu chrzanowskiego podokręgu piłkarskiego została Victoria 1918 Jaworzno. Broniąca tytułu drużyna pokonała na wyjeździe 5-0 Polonię Luszowice.

We wtorek, 15 października, o godz. 19 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku rozpocznie się drugi półfinał. Zmierzy się w nim czwartoligowy MKS Trzebinia z występującą w A-klasie Błyskawica Myślachowice.

Faworytem spotkania są „żółto-czarni", którzy powalczą o jedenasty w historii finał Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów. W dotychczasowych dziesięciu finałach MKS, absolutny dominator tych rozgrywek, aż dziewięć razy zwyciężał (ostatni raz w sezonie 2017/2018). W poprzedniej edycji trzebinianie jednak zawiedli. Przegrali bowiem niespodziewanie w ćwierćfinale z A-klasową Zagórzanką Zagórze.

Dla założonego w 2005 roku klubu z Myślachowic będzie to pierwszy półfinał w historii. Nadzieje Błyskawicy na korzystny wynik daje z pewnością bardzo dobra forma w lidze. Trzeba jednak pamiętać, że MKS także jest ostatnio w dobrej dyspozycji. Należy się jednak spodziewać, że w Chełmku trener Mariusz Wójcik da szansę występu zawodnikom mniej grającym w lidze.

Wtorkowe spotkanie będzie pierwszym w historii pojedynkiem Błyskawicy z pierwszym zespołem MKS. W przeszłości drużyna z Myślachowic grała tylko z zespołem rezerw trzebińskiego klubu. Wszystkie cztery konfrontacje na szczeblu A-klasy kończyły się wygranymi MKS.

Ostatnia miała miejsce w czerwcu 2010 r. „Żółto-czarni" wygrali wówczas z Błyskawicą 3-1, a wszystkie gole dla zwycięskiej ekipy strzelił Kamil Wojdyła, grający obecnie w Myślachowicach. Zdjęcia z tego meczu możecie obejrzeć w galerii powyżej.

Dotychczasowe mecze Błyskawicy z MKS II:
9 listopada 2008 r.: Błyskawica Myślachowice - MKS II Trzebinia-Siersza 1-3
14 czerwca 2009 r.: MKS II Trzebinia-Siersza - Błyskawica Myślachowice 3-0
11 października 2009 r.: Błyskawica Myślachowice - MKS II Trzebinia-Siersza 1-2
10 czerwca 2010 r.: MKS II Trzebinia-Siersza - Błyskawica Myślachowice 3-1