Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

04.10.2019 21:30 | 1 komentarz | 3 709 odsłony | Michał Koryczan

Dziesięć lat temu siatkarze PMOS Chrzanów zadebiutowali w trzeciej lidze. Dziś na ziemi chrzanowskiej próżno szukać męskiego zespołu seniorów w tej dyscyplinie.

1
Gdzie ci siatkarze?
Siatkarze PMOS Chrzanów zadebiutowali 4 października 2009 r. w trzeciej lidze, w meczu z Kłosem Olkusz. Fot. Marek Oratowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce należy do najlepszych na świecie, regularnie dając kibicom powody do radości. Także w europejskich rozgrywkach klubowych ekipy z naszego kraju nie przynoszą wstydu, jak ma to miejsce w przypadku piłki nożnej.

Mimo to w seniorskich ligach siatkarskich próżno szukać męskich drużyn z powiatu chrzanowskiego oraz gminy Chełmek czy Krzeszowice. Drużyn, których w przeszłości nie brakowało.

Przecież dokładnie dziesięć lat temu w trzeciej lidze debiutowali zawodnicy PMOS Chrzanów (przegrali wówczas we własnej hali 1-3 z Kłosem Olkusz). W niedalekiej przeszłości w siatkarskich rozgrywkach rywalizowały też zespoły Grunwaldu Chełmek, Janiny Libiąż, Maratonu Krzeszowice czy Gali Trzebinia.

Czy Waszym zdaniem to efekt braku zainteresowanych prowadzenia w klubie takiej sekcji, braku pieniędzy na jej funkcjonowanie czy braku chętnych do uprawiania tej dyscypliny?