Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Rajd rowerowy szlakiem kolei i darmowa przejażdżka drezyną

18.09.2019 15:00 | 5 komentarzy | 2 064 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Stowarzyszenie Stacja Chrzanów organizuje rajd z Trzebini do Regulic, który zwieńczy piknik drezynowy.

5
Rajd rowerowy szlakiem kolei i darmowa przejażdżka drezyną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Rok 2019 to rok wielu okrągłych jubileuszy. Na ten rok przypada między innymi 120. rocznica otwarcia linii kolejowej z Sierszy Wodnej do Skawiec, która szerzej znana jest jako linia nr 103 Trzebinia - Wadowice. Ta inwestycja z końca XIX była niezwykle istotna dla ziemi chrzanowskiej i jej mieszkańców. Przez ponad 100 lat służyła jako doskonałe połączenie naszego regionu z Wadowicami, ale i miejscowościami rekreacyjnymi takimi jak Mucharz, Sucha Beskidzka, Rabka i Zakopane - przypomina Krzysztof Brandys, prezes chrzanowskiego stowarzyszenia.

Rajd, który odbędzie się 22 września, przyjmie dwa warianty: długości - 32 km (Trzebinia TCK Sokół - Most na Wiśle w Okleśnej z austriacką- Regulice) oraz 17 km (Trzebinia TCK Sokół - Puszcza Dulowska - Regulice). Dla osób zapisanych na rajd przewidziany jest prowiant w postaci butelki wody, batona energetyzującego, a na stacji w Regulicach regionalnego przysmaku - zapiekanki bolęcińskiej z Zajazdu Rowerowego "Nawsie". Zapisy na rajd pod adresem są przyjmowane TUTAJ.

Na stacji w Regulicach od godziny 14 odbędzie się piknik drezynowy (wstęp wolny, nie obowiązują zapisy), w ramach którego będzie okazja do bezpłatnej przejażdżki drezynami rowerowymi oraz klasyczną drezyną ręczną tzw. machajką.

Dodatkowo odbędzie się konkurs z nagrodami na najszybszy przejazd drezyną ręczną z zatrzymaniem najbliżej celu i wystawa poświęcona 120-letniej historii linii kolejowej nr 103, pokaz eksponatów i archiwaliów ze zbiorów stowarzyszenia. Na stacji w Regulicach będzie można spotkać kolejarzy w historycznym umundurowaniu z różnych epok.