Emilia szachowym wicemistrzem świata

17.09.2019 16:30 | 0 komentarzy | 4 509 odsłony | Ewa Solak

15-letnia trzebinianka zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 16 w szachach szybkich i błyskawicznych w Hiszpanii.

0
Emilia Dyląg (stoi na drugim miejscu na podium) podczas wręczenia pucharów. FOT. Justyna Dyląg

Zawody odbywały się w miejscowości Salobrena położonej niedaleko Malagi.

Emilia Dyląg, uczennica pierwszej klasy liceum KSW w Libiążu startowała w dwóch konkurencjach. W turnieju szachów szybkich zajęła siódme miejsce, ale największy sukces przyszedł w turnieju szachów błyskawicznych.

Reprezentantka Krakowskiego Klubu Szachistów w 9 partiach zdobyła 7 punktów i podzieliła pierwsze miejsce z reprezentantką Wietnamu. Punktacja pomocnicza zdecydowała o tym, że finalnie Emilia wróciła do domu ze srebrnym medalem.

Starsza koleżanka Emilii, 17-letnia Honorata Kucharska z Chrzanowa w Mistrzostwach Świata w szachach szybkich wywalczyła złoty medal w grupie dziewcząt do lat 18, o czym możecie przeczytać TUTAJ.