Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chcieli zaprotestować przed biurem PiS

16.09.2019 21:59 | 11 komentarzy | 9 755 odsłon | Ewa Solak

Członkowie Ruchu Narodowego postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina na temat wzrostu płacy minimalnej i zachęcenia obywateli Ukrainy do osiedlania się w Polsce.

11
Chcieli zaprotestować przed biurem PiS
Kandydaci na posłów z ramienia Konfederacji Równość i Niepodległość: Tomasz Kłeczek, Jakub Krzysztonek, Gabriela Masztafiak i Bartosz Wilczyński pod biurem PiS w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek po g. 18.00 pod biuro zarządu PiS w Chrzanowie przy ul. 3 Maja przybyło czworo członków Ruchu Narodowego startujących w wyborach do sejmu z list Konfederacji Równość i Niepodległość w okręgu chrzanowskim (Bartosz Wilczyński, Tomasz Kłeczek) i krakowskim (Gabriela Masztafiak, Jakub Krzysztonek).

- Wypowiedzi wicepremiera Gowina są wyjątkowo niepokojące. Pytanie, czyje interesy reprezentuje? Ukraińców? Niekontrolowana imigracja nie powinna mieć miejsca. Uważamy, że konieczne są ograniczenia - mówi Bartosz Wilczyński.

- Wzrost wynagrodzeń ukraińskich imigrantów nie może się odbywać kosztem polskich przedsiębiorców i pracowników oraz kosztem tych Polaków, których sytuacja ekonomiczna zmusiła do emigracji - dodaje Jakub Krzysztonek.

Reprezentanci Konfederacji chcieli złożyć w biurze PiS w Chrzanowie pismo dotyczące m.in. tych kwestii. Zastali jednak zamknięte drzwi. Zadeklarowali, że zrobią to we wtorek.