Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nadchodzi drastyczna podwyżka za śmieci? Drugi przetarg i znów drogo

16.09.2019 15:08 | 24 komentarze | 8 375 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Nie ma dobrych wieści dla mieszkańców Chrzanowa, Libiąża i Trzebini. Oferty złożone w kolejnym przetargu na odbiór śmieci znów przebijają o 100 procent wartość zamówienia.

24
Nadchodzi drastyczna podwyżka za śmieci? Drugi przetarg i znów drogo
Na otwarciu ofert obecny był Michał Bogacki z Eneris (od lewej) oraz Mieczysław Jakubowski, właściciel PW Miki (od prawej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Związek gospodarki komunalnej w Chrzanowie oszacował, że za odbiór śmieci oraz ich transport na składowisko w Balinie w okresie od stycznia 2020 roku do września 2023 roku zapłaci 28,8 mln zł netto.

Dziś do południa firmy mogły składać swe oferty. Do przetargu przystąpiły dwa podmioty - Eneris Surowce SA wraz Zakładem Gospodarki Komunalnej Bolesław oraz konsorcjum firm: PW Miki, Miki Recykling oraz AVR.
Tańsza oferta, złożona przez Eneris, opiewała na kwotę 55 mln zł netto, a droższa, proponowana przez PW Miki, na sumę 62 mln zł netto.

Co w tej sytuacji postanowi zarząd związku, skoro złożone propozycje są dwukrotnie wyższe od spodziewanych przez związek?

- Nasze stanowisko ogłosimy po analizie ofert. To trudne decyzje, w tym momencie nie mogę powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi - usłyszeliśmy dziś od Piotra Jaskólskiego, przewodniczącego zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna.

Przypomnijmy, że w połowie lipca już unieważniono pierwszy przetarg na odbiór śmieci po 1 stycznia 2020 r. Jedyna złożona wówczas oferta dwukrotnie przekroczyła wartość zamówienia.