Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy

12.09.2019 21:35 | 0 komentarzy | 4 560 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 11:08
0
Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIĄTEK, 13 września - SOBOTA, 14 września

CHRZANÓW
CH MAX
II Targi Zajęć Pozaszkolnych odbędą się w piątek od godz. 15 do 20 oraz w sobotę od godz. 10 do 18.
W trakcie imprezy odbywać się będą warsztaty i zajęcia pokazowe, przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Świetlicę Terapeutyczną Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie.

SOBOTA, 14 września

JANKOWICE
Boisko sportowe
Piknik charytatywny dla Janka Berny
Program:
15.00-16.00 - występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach
15.30-16.00 - występ zespołu Royal Dance Studio
16.00-17.00 - show z udziałem "Szachty Libiąskie Dog Training" Mateusz Szumniak & Free Oświęcim Motocykliści z pasją
17.00-18.00 - koncert zespołu Vokalis
18.00-19.00 - koncert zespołu The Perfumes
19.00-19.15 - występ zespołu KGW Olszyny
19.15-20.00 - muzyczna niespodzianka
20.00-22.00 - koncert Kapeli Bystro
22.00 - zabawa taneczna - gra DJ Jerry + KMC Team
Dodatkowe atrakcje: przejażdżki ciuchcią Chrzanolandii, na konikach ze stadniny Black&White; animacje dla dzieci, dmuchańce, przejazd quadami (Stowarzyszenie Quadowe Grupa Południe); bufet - kiełbaski, grochówka (OSP Jankowice); stoisko Stowarzyszenia Wędkarskiego "Szczupak" Karina Ryb; domowe ciasta, kawa, herbata (KGW Jankowice, Rada Rodziców SP w Jankowicach); stoiska tematyczne.

MIĘKINIA
Boisko w nieczynnym kamieniołomie i staw przy AGH

Bieganie Po Wulkanie to impreza charytatywna, na którą złożą się bieg (godz. 11.30) oraz koncert disco polo (od godz. 16). Wystapią zespoły M.I.G, Casandra, Menelaos, DiscoBoys i Eratox. Dorosłych obowiązywać będzie cegiełka za wstęp w wysokości 20 zł.

NIEDZIELA, 15 września

WYGIEŁZÓW - LIPOWIEC, GROJEC
W ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Wygiełzów o godz. 16 w kościele w skansenie w Wygiełzowie wystąpią: Jardan Duncumb (Włochy) - teorba/lutnia, André Lislevand (Włochy) - viola da gamba, Grażyna Brewińska - prowadzenie koncertu. W programie: Robert de Visée, Antoine Porqueray, Marin Marais.
Także w niedzielę o godz. 18.30 w kościele w Grojcu k. Alwerni w ramach kolejnego fesiwalowego koncertu wystapią: Michał Kubarski - akordeon, Przemysław Chałupka - akordeon, Regina Gowarzewska - prowadzenie koncertu. W programie: Johann Sebastian Bach, Piotr Czajkowski, Henryk Wieniawski, Ferenc Liszt, Astor Piazzolla, Léon Boëllmann, Aram Chaczaturian, Richard Galliano.

LIBIĄŻ
Parking przy kościele Przemienienia Pańskiego

O godz. 16 rozpocznie się II Libiąska Rodzinada. W programie przewidziano: konkursy rodzinne, zabawy, animacje, pokazy strażackie, porady lekarskie, loterię fantową i poczęstunek. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Matula" z Krakowa, wykonujący muzykę chrześcijańską.

NOWA GÓRA
Ranczo Artemidy

O godz. 15 odbędzie się konkurs na tradycyjną godkę gminną. Impreza organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Osoby zainteresowane udziałem powinny przygotować tekst, który wygłoszą gwarą. Może to być opowiadanie, wiersz lub pieśń. Dodatkowe punkty będą przyznane za regionalny strój. Chętni mogą się zgłaszać do 14 września do godz. 12 mailowo na godkakrzeszowice@gmail.com lub telefonicznie pod nr 575 974 755 albo 516 532 279. W programie imprezy przewidziano degustację potraw przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Krzeszowice, a także win i nalewek. Konkurs jest elementem projektu "Godka w gminie Krzeszowice".

ŻARY
O godz. 15 rozocznie się III Piknik Ekologiczny. W ramach imprezy planowane są m.in. warsztaty dotyczące ochrony owadów i recyklingu oraz zabawy ekologiczne.

SOBOTA, 14 września - NIEDZIELA, 15 września

RUDNO
Zamek Tenczyn
W weekend pasjonat agatów Witold Koprucha wraz z Fundacją New Era Art Jana Potockiego organizują wielką wystawę kamieni i giełdę minerałów. Można je będzie oglądać na zamku w godz. 10 - 19.

KRZESZOWICE
Rynek
Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze Barć zaprasza na trwający przez dwa dni od rana do popołudnia kiermasz pszczelarski. Zaplanowano również mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. konkursy oraz zwiedzanie mini skansenu pszczelarskiego w „Pasiece u Tytusa".

REGULICE

Ekomuzeum Garcarstwa im. Jana Głuszka, ul. Kijowska 2

W ramach Szkoły Rzemiosła planowane są warsztay edukacyjne (m.in. garncarstwo i harciarstwo), zwiedzanie ekomuzeum i przejazdy drezyną ręczną.

Propozycje z Małopolski możecie sprawdzić TUTAJ.

Organizatorów imprez nie ujętych w naszym informatorze prosimy o kontakt z dziennikarzem dyżurnym tel. 697 351 999. Chętnie go uzupełnimy.