Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kandydaci lewicy chcą wygaszania kopalń i wyprowadzenia religii ze szkół

06.09.2019 20:00 | 21 komentarzy | 8 564 odsłon | Marek Oratowski

W piątkowe popołudnie na Rynku w Chrzanowie zaprezentowali się kandydaci do Sejmu z okręgu nr 12 z listy Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej.

21
Kandydaci lewicy chcą wygaszania kopalń i wyprowadzenia religii ze szkół
Kandydaci lewicy na Rynku w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z jakimi postulatami kandydaci lewicy idą do wyborów?

- Nasi kandydaci to przedstawiciele różnych zawodów. Od menedżerów, po lekarzy, pracowników socjalnych i aktywistów miejskich. Liczymy na to, że w wyborach zdobędziemy przynajmniej jeden, a może dwa mandaty. Opowiadamy się za tym, by płaca minimalna jak najszybciej osiągnęła poziom 60 procent przeciętnego wynagrodzenia, a minimalna emerytura wynosiła 1600 zł "na rękę". Chcemy całkowitego wyprowadzenia religii ze szkół do salek katechetycznych, a zaoszczędzone pieniądze zamierzamy przeznaczyć na naukę języków obcych. Postulujemy zrównanie zarobków kobiet i mężczyzn. A także stopniowe wygaszanie kopalń, przy jednoczesnym wprowadzeniu programów pomocowych dla pracujących w tym sektorze - wyliczył na Rynku w Chrzanowie Ryszard Śmiałek, "jedynka" listy lewicy w okręgu nr 12. Jest przewodniczącym Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD i członkiem zarządu krajowego partii. Stoi na czele jednej ze spółek miejskich w Krakowie, gdzie mieszka.

Na liście są trzy kandydatki z powiatu chrzanowskiego. To chrzanowianka Dominika Brożek (nr 4), znana z organizacji wielu imprez kulturalnych i charytatywnych, m.in. WOŚP oraz zbiórki przedmiotów dla schoniska dla zwierząt. A także Maria Kuc (nr 10), działająca w przeszłości w KOD-zie i organizująca happeningi i spotkania w Chrzanowie (m.in. w trakcie strajku nauczycieli). "Dziewiątką" jest Magdalena Filipek z Kwaczały, działaczka Twojego Ruchu. Prowadzi ośrodek szkolenia kierowców.

Z KW SLD z okręgu nr 12 startują:

1. Ryszard Śmiałek
2. Katarzyna Wójtowicz
3. Tomasz Zawada
4. Dominika Brożek
5. Paweł Jezierski
6. Michał Kowalówka
7. Jan Rauch
8. Iwona Stasik
9. Magdalena Filipek
10. Maria Kuc
11. Władysław Januszyk
12. Natalia Legoń
13. Jarosław Gugulski
14. Agnieszka Tyman
15. Dorota Kajdys
16. Jakub Jaglarz