Fablok kończący mecz w dziesiątkę po emocjonującym meczu zremisował z Zagórzanką (WIDEO, ZDJĘCIA)

04.09.2019 20:54 | 0 komentarzy | 5 319 odsłon | Marek Oratowski

Zawodnicy Zagórza, którzy przed środowym meczem nie stracili jeszcze w tym sezonie gola, dali sobie w Chrzanowie strzelić aż cztery bramki. Mimo to zdobyli punkt w starciu z Fablokiem.

0
Fablokowcy atakują prawym skrzydłem

Fablok Chrzanów - Zagórzanka Zagórze 4-4 (2-2)

1-0 Tomasz Kędziora (16), 1-1 Szymon Przepiórka (24, karny), 2-1 Rafał Brzezoń (42), 2-2 Rafał Chrząszcz (44), 3-2 Karol Piechota (49), 3-3 Tomasz Kaszuba (60), 3-4 Rafał Chrząszcz (68), 4-4 Szymon Ferdek (86)

Fablok: Prowalski - Kadłuczka, Klocek, Stach, Kędziora, Sabuda, Fudali (87. Pabis), Piechota (70. Ferdek), Trzeciak, Brzezoń, Matys (75. Praszek)
Zagórzanka: Ryszka - Hodur, Przepiórka, Motyczko (75. Oczkowski), Paliwoda, Kaszuba, Krawczyk, Chrząszcz, Szczepina (30. Rogowiec), Kułaga, Gulik (60. Knapik)

Kibice obejrzeli bardzo ciekawy mecz. Gospodarze w pierwszej połowie przeważali i wydawało się, że są w stanie wygrać. Jednak na gola Tomasza Kędziory (wykorzystał sytuację sam na sam) golem z karnego po faulu na Tomaszu Kaszubie wyrównał Szymon Przepiórka. A na bramkę Rafała Brzezonia, który trafił przy słupku, uderzeniem pod poprzeczkę odpowiedział Rafał Chrząszcz.

Zmobilizowani Fablokowcy z dużym animuszem zaczęli drugą połowę. Efektem było szybkie trafienie Karola Piechoty, który nabiegając z lewej strony pola karnego wyprzedził obrońców rywali. Jednak goście nie zrazili się takim obrotem sytuacji. W zamieszaniu w polu karnym po centrze z rogu wyrównał 11 minut potem Tomasz Kaszuba. Kilka minut później Zagórzanka wyszła po raz pierwszy na prowadzenie po centrze z wolnego kapitana Łukasza Krawczyka i celnej „główce" Rafała Chrząszcza. Zaraz potem drugą żółtą (i w konsekwencji czerwoną) kartkę za słowne prowokowanie rywala zobaczył Szymon Stach i MKS do końca grał w osłabieniu.

Mimo to gospodarze zdołali wyrównać po uderzeniu zmiennika Szymona Ferdka. Z bliska umieścił w siatce piłkę odbitą przez bramkarza gości. W końcówce Fablok mógł wygrać, ale piłkarze zmarnowali cztery „setki" wypracowane po szybkich kontrach.

- Wiedziałem, że czeka nas niełatwe zadanie na dużym boisku Fabloku. Odkrywając się w końcówce mogliśmy ten mecz przegrać, ale skończyło się remisem. To nie jest zły wynik - skomentował Artur Oczkowski, grający trener Zagórzanki.

- Grając z jednym z głównych kandydatów do awansu nasz młody zespół pokazał kilka naprawdę ciekawych akcji. Szkoda tylko, że sprezentowaliśmy rywalom aż trzy z czterech bramek. W końcówce poszliśmy vabank, ale zabrakło skuteczności. Pokazaliśmy się jednak naprawdę z dobrej strony - podsumował trener Fabloku Piotr Stach.