Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pomóżmy Kubie wrócić na boisko

23.08.2019 18:40 | 6 komentarzy | 4 866 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 17:40

AKTUALIZACJA

Jakub Skrzypek, uczeń trzebińskiego „ekonomika", grający ostatnio w drużynie piłkarskiej MKS Trzebinia musi przejść operację, na którą potrzebuje kilka tysięcy złotych.

6
Pomóżmy Kubie wrócić na boisko
Jakub Skrzypek (z prawej) podczas meczu MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skrzypek grał przez kilka lat w zespołach MKS Trzebinia. Najpierw młodzieżowych, a potem w drużynie seniorów w czwartej lidze. Jak mówi, ze względu m.in. na problemy zdrowotne musiał pół roku temu zrezygnować z gry w piłkę.

- Lekarze zdiagnozowali u mnie dużych rozmiarów torbiel Bakera. To guz z krwią, który pojawił się po urazie, którego doznałem podczas gry. Z każdym przeciążeniem nogi guz się powiększa. Ciężko funkcjonować z ciągłym bólem nogi - mówi Kuba.

Jedynym wyjściem jest operacja, która pozwoli mu wrócić do pełnej sprawności. Koszt zabiegu to siedem tysięcy złotych.

- Ciężko nagle zebrać takie pieniądze - przyznaje Jakub Skrzypek, który we wrześniu rozpocznie naukę w czwartej klasie technikum eksploatacji portów i terminali w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Ma nadzieję, że po operacji i rehabilitacji uda mu się wrócić na boisko piłkarskie. W internecie prowadzona jest zbiórka pieniędzy, które pomogą Kubie w spełnieniu tego marzenia.

Jak mówi Jacek Pająk, prezes MKS Trzebinia, klub nigdy nie odmówił pomocy piłkarzowi i nie odwrócił się od niego.

- Zawodnik zrezygnował z gry z przyczyn osobistych. Gdy  tamtym sezonie jeszcze występował w MKS-ie nie zgłaszał żadnej kontuzji - zaznacza Jacek Pająk.