Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy

22.08.2019 14:15 | 0 komentarzy | 2 984 odsłony | Ewa Solak
0
Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIĄTEK, 23 SIERPNIA

Rudno
NOCNE ZWIEDZANIE ZAMKU

Od g. 18 rozpoczną się atrakcje na zamku Tenczyn, gdzie będzie można wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zamku z pochodniami. Oprócz tego na uczestników czekać będą aktorzy Teatru Nowego z Nowego Sącza. Wystawią „Zemstę" Aleksandra Fredry. Wstęp na zamek 10 zł.

Chrzanów
KINO PLENEROWE

O g. 20.30 na telebimie na Placu Tysiąclecia w ramach kina plenerowego będzie można obejrzeć „Vabank". W razie złej pogody projekcje mogą zostać przeniesione do sali konferencyjnej MOKSiR (ul. Broniewskiego 4).


SOBOTA, 24 SIERPNIA

Chrzanów
SPACER SZLAKIEM FABLOKU

O g. 11.00 na Placu Tysiąclecia rozpocznie się spacer Szlakiem Fabloku. Uczestników oprowadzać będzie Krzysztof Brandys prezes Stowarzyszenia stacja Chrzanów. Druga część spaceru przewidziana jest na niedzielę 25 sierpnia o g. 11.00 - zbiórka na parkingu przy Fabloku (ul. Fabryczna).

Libiąż
PIKNIK NA MOCZYDLE

Impreza w stylu l. 70 rozpocznie się o g. 16.00. W programie: występ grupy kabaretowej "Oddział specjalnej troski", występy artystyczne, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, zabawa taneczna (mile widziane stroje z lat 70. - dla kreatywnych nagrody).

Krzeszowice
POŻEGNANIE LATA W KRZESZOWICACH

Przez dwa dni (sobota i niedziela) w mieście będzie się wiele działo. Dożynki gminne będą połączone z Festiwalem Piwa, Świętem Pomidora, finałem Turnieju Sołectw i Osiedli oraz Festiwalu Talentów. Wakacje zakończą się największą imprezą tego lata. Gwiazdami będą zespoły disco polo Kordian i After Party.
Program:
Sobota, 24 sierpnia:
12.00 - finał Turnieju Sołectw i Osiedli (Boisko GKS Świt Krzeszowice)
15.00 Finał Festiwalu Talentów i występ przewodniczącego jury Jacka Wójcickiego wraz z
uczestnikami festiwalu.
19.00 - występ KORDIAN
21.00 - występ - AFTER PARTY
22.00-02.00 - dyskoteka
Niedziela, 25 sierpnia
12.00 - dożynki gminy Krzeszowice: Msza Święta w Kościele św. Marcina
13.30 - obrzęd dożynkowy
16.00 - festiwal piwa
16.00 - Święto pomidora
19.00 - Czerwone korale - widowisko zespołu Verso i Krzeszowickiego Teatru Rozrywki
20.00-22.00 - zabawa taneczna
WESOŁE MIASTECZKO 23 sierpnia, piątek: od 14.00; 24 sierpnia, sobota: od 11.00; 25 sierpnia, niedziela: od 11.00

NIEDZIELA, 25 SIERPNIA

Płaza
DOŻYNKI GMINY CHRZANÓW

Na stadionie Klubu Sportowego Tempo Płaza zaplanowano dożynki gminy Chrzanów połączone ze Świętem miodu
Program:
14.00 - msza św. dożynkowa w kościele w Płazie
15.00 - przejście korowodu dożynkowego na stadion
15.30 - obrzęd dożynkowy w wykonaniu lokalnych KGW oraz pszczelarzy z Płazy; konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy
16.50 - występy artystyczne
17.30 - ogłoszenie wyników konkursu na wieniec dożynkowy
17.50 - konkurs wiedzy o miodzie
18.30 - występ zespołu Fedaki
19.30 - biesiada dożynkowa (do godz. 23)
Ponadto w programie: pokazy strażackie OSP w Płazie; przewozy kolejką turystyczną LGD Partnerstwo na Jurze; stoiska z rękodziełem, miodem; gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Trzebinia
„HERBATKA U ZIELENIEWSKICH"

Dwór Zieleniewskich i Trzebińskie Centrum Kultury zapraszają na plenerową imprezę.
Program:
15.00 - powitanie, koncert zespołu LAZY SWINGERS BAND
15.10 - przyjazd starych samochodów (Automobil Klub w Krakowie)
15.30 - pokazy iluzji - Dawid Wilczyński
16.00 - koncert Marzeny Michalczyk
16.30 - pokaz bicykli
16.45 - koncert zespołu LAZY SWINGERS BAND
17.15 - pokaz psów rasowych
17.45 - konkurs na strój retro - prezentacja
18.00 - wręczenie nagród "Sokoły kultury"
18.15 - koncert "Już nie zapomnisz mnie" - TOMASZ STOCKINGER
19.15 - pokazy iluzji - Dawid Wilczyński
19.35 - wręczenie nagród laureatom konkursów: na najciekawszy strój; najlepszemu szachiście; najlepszemu graczowi z kasyna
20.00 - koncert zespołu LAZY SWINGERS BAND i potańcówka
21.00 - zakończenie imprezy
Pozostałe atrakcje: zabytkowe samochody osobowe i bicykle, fotościanka retro, kataryniarz, atrakcje Las Vegas (ruletka amerykańska i Black Jack z okolicznościową walutą), animacje dla dzieci, turniej szachowy; fotografia koloidalna; ponadto: gazetka okolicznościowa i sprzedaż "Zeszytów historycznych", pamiątkowych filiżanek i grafik.
Wystaw: "Zieleniewscy w Trzebini"; wystawa fotografii Karola Mroziewskiego "Z drzew"; wystawa historyczna - Stowarzyszenia "Sokole Gniazdo - MMT"; finisaż wystawy "Igłą i nitką malowane" Bożeny Piechnik; warsztaty malarskie i wystawa Grupy Twórców "Pegaz".
Gastronomia: restauracja "Dwór Zieleniewskich" z bufetem obficie zaopatrzonym; stoisko handlowe z sernikiem, chlebem ze smalcem; koło Łowieckie "Bażant" zaprasza na bigos z dziczyzną; poczęstunek herbatką; Chrzanowskie Wodociągi zapraszają na orzeźwiający łyk wody z saturatora.
Stoiska: biblioteczne stoisko bookcrossingowe w stylu retro; pocztowe z okolicznościowym kasownikiem i kartką; Miejscowość Tematyczna Dulowa - Zagroda edukacyjna "Rośliny na Wzgórzu"; stoiska wyrobów rękodzieła artystycznego; koła pszczelarzy w Trzebini; Stowarzyszenia "Stacja Chrzanów" z wystawą o historii kolejnictwa; biżuteria i ozdoby okresu międzywojennego; kwiaciarnia, bukiety i dekoracje kwiatowe; Studio Fryzur i Urody - PCKU w Chrzanowie.

Wygiełzów
PIKNIK WIEDŹM I CZAROWNIC

Impreza rozpocznie się o g. 15.00. Ze względu na remont Lipowca, wiedźmy nie zagoszczą na średniowiecznym zamku. Opanują babicki deptak. Wydarzenie będzie połączone z kiermaszem artystycznym, z kilkudziesięcioma stoiskami. Na uczestników imprezy czekają m.in. amulety na kobiety, magnesy na biesy, czaropisy, ciasteczka z wróżbami, a także zaklęty napitek lipowieckich czarownic.

Wygiełzów - Chrzanów
XXIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ
W ramach festiwali w dworze w skansenie o g. 16.00 rozpocznie się koncert "Galeria osobowości". Wystąpi Piotr Sałajczyk - fortepian, Aleksandra Konieczna - prowadzenie koncertu. W programie utwory: Fryderyka Chopina, Juliusza Zarębskiego, Mieczysława Weinberga, Władysława Szpilmana, Siergieja Rachmaninowa, Claude`a Debussy`ego, George`a Gershwina. O g. 18.30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie (Kościelec, ul. Kościelna 2); zacznie się koncert "Moniuszko od serca". Wystąpią: Justyna Bujak - sopran, Katarzyna Ćwiek - mezzosopran, Patryk Wyborski - baryton, Mirella Malorny-Konopka - fortepian, Alicja Kotyl - prowadzenie koncertu. W programie najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki.
Koncerty odbywają się w każdą niedzielę - do 3 października. Szczegółowy program festiwalu na: mnpe.pl

Propozycje z Małopolski znajdziecie TUTAJ

Organizatorów imprez nie ujętych w naszym informatorze prosimy o kontakt z dziennikarzem dyżurnym tel. 697 351 999. Chętnie go uzupełnimy.