Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Przed defiladą w Katowicach nastąpi zmiana tras autobusów

14.08.2019 09:26 | 0 komentarzy | 2 852 odsłony | Marek Oratowski

W związku z czwartkową defiladą wojskową podróżni jadący do Katowic muszą się liczyć z utrudnieniami.

0
Przed defiladą w Katowicach nastąpi zmiana tras autobusów
W środę i czwartek nie będa obsługiwane niektóre przystanki w centrum Katowic na linii A
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przypadku linii autobusowych obsługiwanych przez PKM Jaworzno (w tym linii A z Chrzanowa do Katowic) od godz. 19 w środę 14 sierpnia do godz. 18 w czwartek 15 sierpnia zamiennie za przystanek Katowice Aleja Korfantego obsłużony zostanie przystanek zastępczy Katowice Mickiewicza. Wyłączone z obsługi zostaną zaś przystanki Katowice Strefa Kultury i Katowice Zawodzie Waleriana.

Osoby dojeżdżające na defiladę samochodami organizatorzy zachęcają do pozostawienia pojazdów na obrzeżach miasta i następnie kontynuowanie podróży komunikacją publiczną. Pojazdy można zostawiać także m.in. na parkingu przy cmentarzu komunalnym przy ul. Murckowskiej.

Przemarsz organizowany z okazji Święta Wojska Polskiego rozpocznie się 15 sierpnia o godz. 14. Żołnierze (także wojsk sojuszniczych) z ul. Bagiennej przedefilują na al. Roździeńskiego, przejdą na Rondo im. Jerzego Ziętka, następnie na północ aleją Korfantego. Rozformowanie wojsk nastąpi na wysokości Pętli Słonecznej. W wydarzeniu weźmie udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 samolotów.

Po defiladzie organizowanej pod hasłem "Wierni Polsce" w Strefie Kultury od godz. 15 do 22 odbędzie się piknik wojskowy.