Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Zebrali dary dla maluchów z oddziału dziecięcego

13.02.2012 14:50 | 0 komentarzy | 3 819 odsłony | red
Kilkaset upominków przekazali harcerze chrzanowskiemu szpitalowi. Mają umilić najmłodszym pacjentom czas spędzany na leczeniu.
0
CHRZANÓW. Zebrali dary dla maluchów z oddziału dziecięcego
Harcerze przekazali na oddział dziecięcy maskotki, przybory szkolne, książeczki i gry planszowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilkaset upominków przekazali harcerze chrzanowskiemu szpitalowi. Mają umilić najmłodszym pacjentom czas spędzany na leczeniu.

- To rozmaite maskotki, przybory plastyczne, książki oraz gry planszowe. Rzeczy, których tam dzieciom po prostu brakuje – mówi drużynowy 8. Pożarniczej Drużyny Harcerskiej Widmo, phm. Jarosław Zając.

- Wiele razy byłam w szpitalu na tym oddziale i wiem, że takie podarunki na pewno się tam przydadzą – dodaje harcerka Nicola Michańków, uczennica PG 1 w Chrzanowie.
Razem z innymi harcerzami uczestniczyła w zbiórce darów.

- Chodziliśmy po szkołach, apelowaliśmy wśród uczniów o pomoc – mówi Aleksandra Rozbicka z PG1.

Edyta Śmiałek, mama 5,5-letniej Oli leczącej się na oddziale dziecięcym jest zaskoczona taką inicjatywą. Bardzo jej się podoba. 
- Dzieci nie mają tu za bardzo czym się zająć. Niewiele tu zabawek, książeczek czy przyborów do rysowania. Inicjatywa harcerzy jest naprawdę dobra, a co najważniejsze płynie z dobrego serca – cieszy się Edyta Śmiałek.

Phm. Jarosław Zając dodaje, że nie byłaby ona możliwa bez poparcia dyrektorów szkół (PG1, ZS3 i SP1) i zaangażowania uczniów.
- Pomysł na nią urodził się w związku z przygotowaniami do Rajdu Arsenał organizowanego przez Chorągiew Stołeczną. Wymyśliliśmy ją jako jedno z zadań dla jego uczestników – dodaje.
(e)