Szachiści z Chrzanowa awansowali do I ligi

04.08.2019 21:00 | 1 komentarz | 4 375 odsłony | Marek Oratowski

Młodzi zawodnicy UKS przy SP 8 Chrzanów zajęli drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szczyrku i awansowali do I ligi rozgrywek szachowych.

1
W Szczyrku drużyna z Chrzanowa stanęła na drugim stopniu podium fot. UKS przy SP 8 Chrzanów

Drużyna po opieką arcymistrza Daniela Sadzikowskiego oraz trenera Mariana Sadzikowskiego w dziesięciodniowym turnieju na dystansie 11 rund oddała prowadzenie w ostatniej rundzie, remisując z KKSz Kraków 3-3. Wykorzystał to zespół Polonii Wrocław, który pokonał wysoko Śródmieście Wrocław zrównując się punktowo i wyprzedzając chrzanowian punktacją pomocniczą. Zespół z Chrzanowa po kilku latach wychowywania nowej drużyny powraca tym samym do elity szachowej w kraju.
W drużynie wystąpili : Marek Pniaczek, Tomasz Musiał, Marcel Kutowski, Igor Wilk, Adam Bartoszczuk, Amelia Pyzio i Wiktoria Strączek.